Magazin

'Sonunda bitti kurban keseceğim'

'Sonunda bitti kurban keseceğim'

Oyuncu Şahnaz Çakıralp ile Prof. Dr. Murat Öncel iki yıl sonra boşandı. Mahkeme, Çakıralp’in boşandığı eşine 50 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti. Öncel “Sonunda bitti, kurban keseceğim” dedi.

şahnaz çakıralp

İstanbul Aile Mahkemesi’nde dün ‘gizli’ görülen davanın karar duruşmasına davacı Prof. Öncel ile davalı eşi Şahnaz Çakıralp ve avukatları katıldı. Mahkeme hâkimi, davanın 7’nci duruşmasında tarafların boşanmasına karar verdi. Mahkeme, ilk davayı açan Prof. Öncel’e 50 bin lira manevi tazminatın ödenmesine hükmetti. Mahkeme, yargılama sürecinde hükmedilen aylık 7 bin liralık tedbir nafakasının ise karar kesinleşinceye kadar Şahnaz Çakıralp’e ödenmesine karar verdi. Boşanma kararıyla ilgili olarak Murat Öncel “Alacağım tazminatı bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Bir de adağımı yerine getirip kurban keseceğim” dedi.

1 milyon TL istemişti

1 milyon lira maddi, 2 milyon lira manevi olmak üzere 3 milyon lira tazminatın yanı sıra aylık 50 bin lira nafaka isteyen Şahnaz Çakıralp’in açtığı davanın ise reddine karar verildi. Prof. Öncel ise boşandığı eşinden 1 milyon lira manevi tazminat istemişti.

Şahnaz Çakıralp’in mahkemenin kararına itiraz edeceği öğrenildi. Şahnaz Çakıralp eşi için “Profesör değil.. Kocalık görevini yerine getiremiyor” demişti.

(Vatan)

Yayın tarihi: 28.09.2013
687
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.