Magazin

Son moda ses gençleştirme

Son moda ses gençleştirme

Bilim dünyası, estetikte sınır tanımıyor. Burun, göğüs, kalça derken, şimdi de kadınlar sesleri için estetik cerrahların kapısını aşındırıyor.

Estetik uzmanları, diğer organlar gibi ses tellerinin de, yaşam boyunca konuşmak, bağırmak ve şarkı söylemekten dolayı yıprandığını ve yaşı ele verdiğini belirtiyor. Bu nedenle gençlik dönemindeki gibi bir sese sahip olmak isteyen kadınlar, bu nedenle ameliyat masasına yatmaktan çekinmiyor.

"Ses gerdirtme" adı verilen bu operasyonun uygulanması son derece kolay. Ameliyatlarda, ses tellerinin gençlikteki esnekliğini yeniden sağlamak için yağ ve kollajen türünden maddeler enjekte ediliyor. Uzmanlar, bu işlemle "çatlak" ve "kaba" seslerin ortadan kalktığını belirtiyor.

Olumsuz etkisi yok
Hasta, ameliyat edildikten kısa bir süre sonra günlük yaşamına devam edebiliyor. Dünyaca ünlü sanatçılar ve siyasetçiler, bu tekniğin en yakın takipçileri arasında.

Estetikte ABD'liler birinci sırada
Konuyla bir araştırma yapan uzmanlar, son 10 yılda tüm dünyada büyük bir estetik çılgınlığı yaşandığını belirtiyor. Estetik operosyonların yapıldığı ülkeler arasında ilk sırada ABD yer alıyor. Güzel kızları ile ün salan Brezilya ise bu sıralamada ikinci. Üçüncü sırada ise İngiltere yer alıyor.

Estetik operasyonlarda en çok uygulanan yöntem ise kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olan botoks enjeksiyon. Kollojen enjeksiyon ve lazerle deri yenileme yöntemi de botoksun ardından gelen uygulamalar.
Yayın tarihi: 04.09.2005
475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.