Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şöhretini vampirlere borçlu

Şöhretini vampirlere borçlu

"Vampir Avcısı Buffy" dizisinde vampir avlayan Sarah Michelle Gellar bu hafta vizyona giren "Garez" filminde hastabakıcı rolünde, bir cine karşı savaşıyor.

Dövmeyi ve dövüş sporlarını seviyor Sarah Michelle Gellar. Sol kalçasında dürüstlüğü simgeleyen bir Çin sembolü dövmesi, ayak bileğinin iç tarafında ise hançerlenmiş bir kalp dövmesi var. Dövmeleriyle ilgili "Çok göze batan dövmeleri sevmiyorum. Gizli ve gizemli olmalı. Bu iki dövmenin de bana uğur getirdiğine inanıyorum" diyor.

14 Nisan 1977'de New York'ta doğan Gellar'ı, bu hafta sinemalarımızda vizyona giren gerilim filmi "Garez"in başrolünde izleyeceğiz. Bu filmde Gellar'ın canlandırdığı, Tokyo'ya eğitim için giden Karen, harçlığını çıkarmak için hastabakıcı olarak çalıştığı evde korkunç olaylar yaşayacak.

Oyunculuğa 4 yaşındayken reklam filmlerinde rol alarak adım attı
Gerilim yüklü bu tür öyküler Gellar'ın yabancısı olduğu bir şey değil. Çünkü o dünya televizyonlarında ve Türkiye'de büyük bir ilgiyle izlenen "Vampir Avcısı Buffy"de defalarca başta vampirler olmak üzere korkunç yaratıklarla karşılaştı, birçok kez ölümle burun buruna geldi.

Oyunculuk kariyerine daha dört yaşındayken reklam filmlerinde oynayarak başlayan Gellar, Buffy rolüyle büyük bir sıçrama yaptı. Küçük yaşta aldığı tekvando dersleri bu dizide çok işine yaradı. Onun aradıkları oyuncu olduğuna karar veren dizi yapımcılarını hiçbir zaman pişman etmedi.

"Çığlık 2", "Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum",
"Scooby Doo 2" gibi filmlerde de izlediğimiz oyuncu, "Garez"deki rolünü de Buffy'ye borçlu. "Garez"in yönetmeni Takaşi Şimizu, başrol oyuncusu olarak neden Gellar'ı seçtiklerini anlatırken "Sarah, Buffy karakterini çok iyi canlandırıyordu" diyor. "Güçlü ve kimseye ihtiyacı olmayan bir portresi çizdi bu dizide. Bu nedenle Karen rolü için en uygun kişinin onun olacağını düşündüm."

Gellar'ın özel hayatına gelince... Henüz 7 yaşındayken annesi Rosellen Gellar ile babası Arthur Gellar boşandı. Gellar hayatında derin izler bırakacak kötü bir çocukluk dönemi geçirdi. O zamandan beridir de babası hakkında hiç iyi şeyler düşünmedi. Bu konuda duygularını şöyle anlatıyor: "Sadece spermler sizi bir baba yapmaz. Benim babam yok. Onu hiçbir zaman babam olarak kabul etmeyeceğim."

"Boyum çok kısa ama hiçbir zaman bu konuda kompleks yapmadım"
Ancak o da annesi gibi başarısız bir evlilik deneyimi yaşamaktan kurtulamadı. 2002'de evlendiği Freddie Prinze Jr.'dan bir yıl sonra boşandı. Şimdilerde kendisi gibi oyuncu olan Jerry O'Connell ile birlikte. Çocukları inanılmaz seviyor ve az bulunan çocuk kitaplarını toplayıp koleksiyon yapıyor. 1.60 metrelik boyunun, minyon fiziğinin kendisine dezavantaj değil avantaj sağladığını belirtiyor: "Boyum gerçekten kısa. Ama bu durumdan ötürü hiçbir zaman bir kompleks yaşamadım. Bunu sorun eden o kadar çok insan var ki..."

Gellar kariyeri boyunca bir kez kötü durumda kalmış. Oynadığı bir Burger King reklamı yüzünden McDonald's tarafından dava edilmiş. "Bu reklam benim için kötü bir tecrübe oldu" diyor. "Artık McDonald's'a girmem gerektiğinde kılık değiştirerek giriyorum. Bu oldukça stresli ve utanç verici."
(Milliyet)
173
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.