Magazin

Skandal kutlamaya ömür boyu hapis

Skandal kutlamaya ömür boyu hapis

Japonya'nın Çin'i işgalinin yıldönümü vesilesiyle Zhuhai kentine gelen 400 Japon turiste seks alemi düzenleyen 2 kişiye müebbet cezası verildi.

Zhuhai Halk Mahkemesi, olayla ilgili 12 kişiyi de 15 yıla varan hapis cezalarına çarptırdı. Ömür boyu hapis cezaları alanların, beş yıldızlı otelin genel müdür yardımcısı Yi Şiang ve Ming Cu adlı kişi olduğu açıklandı. Otelin pazarlama müdürü Liu Liu Şüecing de 15 yıl hapis cezasına çarptırılanlar arasında.

16-18 Eylül günleri arasında 400 Japon erkek turistin Zhuhai Uluslararası Konferans Merkezi Oteli'nde 500 Çinli kızla seks alemi yaptığı gündeme bomba gibi düşmüş, Çin ve Japonya arasındaki ilişkileri gerginleştirmişti.

Geçmişi unutmak kolay değil
Japon ordularının 1931'de Çin'in kuzeydoğusuna saldırmasının yıldönümüne de rastlayan bu olay, Çinliler arasında sert tepkiye yol açtı. Çinliler, bu saldırıyı Japon istilasının ve İkinci Dünya Savaşı´nın başlangıcı olarak kabul ediyor.

Çin, 3 Japonun peşinde
Yeni Çin Haber Ajansı, Çin polis makamlarının seks aleminin düzenleyicisi oldukları sanılan 3 Japon vatandaşının yakalanması için İnterpol'e başvuruda bulunduğunu duyurdu. Çin Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de bu kişilerin yakalanmasına yardım edilmesi için Japon makamları nezdinde girişimde bulundu.
Yayın tarihi: 17.12.2003
405
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.