Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sivaslı Hadise paylaşılamıyor

Sivaslı Hadise paylaşılamıyor

Avrupa ve Türkiye'deki radyoların sıkça çaldığı 'kışkırt-canlandır' anlamına gelen 'Stir Me Up' parçasıyla Avrupa'da en çok satanlar arasında yer alan Türk kızı Sivaslı Hadise'yi Tempo Dergisi, Belçika'da buldu ve konuştu.

Hadise'nin fotoları sağda

Sesi de fiziği de en az Beyonce, Britney Spears kadar iyi olan Sivaslı Hadise, İngilizce, Flamanca, Almanca ve Fransızcayı, Türkçeden daha iyi konuşuyor. 2003'te katıldığı Belçika Popstar Yarışması 'İdol'de finale kalamayan ama yarışmadan altı ay sonra plak şirketiyle kontrat imzalayan genç kız, çıkış şarkısı 'Stir Me Up' ile sadece Belçika'da değil, Avrupa'nın her yanında listelere giriyor. Hadise, ismiyle ilgili soruya şu yanıtı veriyor:

'Annem ablama hamileyken, dedem Sivas'tan mektup yazmış, bir kızınız olursa, 'adını Hadise koyun' diye. Mektup gelmemiş. Annemler ablamın ismini Hülya koymuşlar. Dedem, 'Neden Hadise koymadınız' diye sormuş. Dedemin bu isteğini ben doğunca yerine getirmişler. Dedemin bu ismi istemesinin nedeni, köyde Hadise diye çok güzel bir kızın olmasıymış...'
(Hürriyet)
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.