Magazin

Şişip şişip patlıyorlar

Şişip şişip patlıyorlar

Almanya'nın Hamburg kentinde, her akşam şişerek normal boyutlarının 2-3 katına çıkan kurbağalar patlıyor. Uzmanlar, bu esrarengiz olayın nedenini bulamıyor.

Almanya'nın Hamburg kenti sakinleri, son günlerde bilimkurgu filmlerini aratmayan bir olaya şahit oluyor. Altona bölgesindeki göl civarında yaşayan kara kurbağaları, akşam saatlerinde şişerek patlıyor. Şu ana kadar binlerce kurbağanın öldüğünü belirten görgü tanıkları, normal boyutlarının 2-3 katına çıkan kurbağaların gürültüyle patladığını ve parçalarının bir metre çapında alana yayıldığını belirtiyor.

Bakteriye rastlanmadı
Basının 'ölüm gölü' dediği gölden örnekler alındı; ancak analizlerde kurbağaları etkileyebileceği düşünülen herhangi bir virüs ya da bakteriye rastlanmadığı açıklandı. Bazı uzmanlar ise, bu garip olaya kargaların neden olabileceğini öne sürüyor. Kuşların saldırısına uğrayan kurbağaların, saldırganı korkutmak için şiştiği düşünülüyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 27.04.2005
248
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.