Magazin

Şirin bundan sana ne!

Şirin bundan sana ne!

Okan Bayülgen'in eşi Şirin Ediger'in Amerika’da doğum yapan ünlülerin isimlerini vererek, 'Burada doğuranlar geri zekâlı mı oluyor, memleketimizin nesi eksik?' şeklinde twitter'a bir yazı yazması, Tamer Karadağlı'yı kızdırdı.

“Böyle Bir Şey Var Mı?” programında bu konuya da değinen Karadağlı, şunları söyledi:

Kızımın Amerika’da doğmasından kime ne? Ben sana kızının adını niye İstanbul koydun diyor muyum? Sana ne? İki pasaportu olacak. Bunun artılarını kullansın istiyorum. Çünkü hepimiz Türk pasaportuyla yurt dışına çıkarken çok sıkıntılar yaşıyoruz. Ben kızımın bu tür sıkıntılar yaşamasını istemiyorum, bu kadar. Türk parası Amerika’ya akıyor gibi mevzulara girersek eğer yani milliyetçilik duygularına, o zaman ben de sana niye kızını Fransız mürebbiyelerle okutuyorsun, niye Fransız markası gözlük takıyorsun, niye bilmem ne marka arabaya biniyorsun diye sorarım? Yani buralara girersek sonu yok. Ben böyle olmasını istedim. Bundan da sana ne!”

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 21.12.2011
567
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.