Magazin

Sinemada yerli film patlaması

Sinemada yerli film patlaması

G.O.R.A.'nın estirdiği yerli film rüzgarı tüm hızıyla sürüyor. Bugünden itibaren altı yerli film art arda gösterime giriyor.

2005 yılı ile birlikte bir süredir uygun takvim bekleyen birçok yerli film art arda seyirci karşısına çıkacak.

Bugün "Gönül Yarası" ile başlayan bu rüzgar Şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Bir yandan birbirleri ile rekabete girerken diğer yandan Hollywood filmlerine kafa tutacak olan yerli filmlerin karşısında ise şu yabancı yapımlar olacak: "Ocean's 12", "İnanılmaz Aile", "Kutup Ekspresi", "Talihsiz Serüvenler Dizisi", "The Avatior", "Meet the Fockers" ve "Ray"

 • Gönül yarası (7 Ocak)
  Yavuz Turgul'un Eşkıya'dan 8 yıl sonra çektiği ilk film olan Gönül Yarası'nda emekli olduktan sonra İstanbul'a geri dönen Nazım'ın öyküsü anlatılıyor. Başrolde Şener Şen'e eşlik eden Meltem Cumbul kendi sesiyle şarkı söylüyor.


 • Hababam sınıfı askerde (14 Ocak)
  20 yıl sonra seyircisinin karşısına çıkan Hababam Sınıfı, bir milyondan fazla kişi tarafından izlenince, seri devam ettirildi. Hülya Avşar'ın da kadrosunda yer aldığı film bu kez yaramaz sınıfın kahramanlarını asker ocağına taşıyor.


 • Şans kapıyı kırınca (21 Ocak)
  Başrolünde Ferhan Şensoy ile Asuman Dabak'ın oynadığı filmin çekimleri Küba'da gerçekleştirildi. Geniş bir oyuncu kadrosunun yer aldığı film, yarışmadan kazandıkları tatille Küba'ya giden Yurdum Ailesi'nin öyküsünü anlatıyor.


 • Hırsız var (21 Ocak)
  Başrollerini Haluk Bilginer ile Gülse Birsel'in oynadığı ve tamamen gişeye yönelik çekilen film kadrosunda Gamze Özçelik-Birol Ünel gibi isimleri de barındırıyor. Filmde, bir hırsızlık öyküsü çevresinde gelişen komik macera sunuluyor.


 • Eğreti gelin (18 Şubat)
  Atıf Yılmaz'ın prodüksiyon aşamasında adından sıkça söz ettiren Eğreti Gelin'de Deniz Akkaya'nın yerine kadroya katılan Nurgül Yeşilçay, genç erkekleri evliliğe hazırlayan bir kadını canlandırıyor. Diğer başrol oyuncusu Müjde Ar.


 • Balans ve manevra (18 Şubat)
  Sinemaya olan ilgisini her fırsatta dile getiren müzisyen Teoman, oyunculuğun ardından şimdi de yönetmenliği deniyor. Teoman'ın kendi yaşadığı bir olaydan yola çıkarak çektiği filmde Emre Altuğ ve Didem Erol başrolde.
 • Yayın tarihi: 07.01.2005
  442
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.