Magazin

Sinan Çetin: 1 değil 6 filmim bekliyor

Sinan Çetin: 1 değil 6 filmim bekliyor

Çekimlerine dört yıl önce başlanan 'Romantik'in ardından 'Öteki Türkiye'de Bir Cumhurbaşkanı' filminin de vizyon tarihinin ertelenmesi üzerine yapılan eleştirilere Sinan Çetin yanıt verdi.

Sinan Çetin, yapımcılığını üstlendiği ve daha önceden 3 Ekim'de vizyona gireceği açıklanan, yönetmenliğini Zeki Alasya'nın üstlendiği 'Öteki Türkiye'de Bir Cumhurbaşkanı' filminin gösterim tarihinin ertelenmesi hakkında konuştu.

Dört yıldır vizyona girmeyen 'Romantik', üç sezondur gösterimi ertelenen 'Banka', ses kayıtlarını beğenmediği için Altın Portakal yarışmasına sokmadığı 'Tramvay', Mert Baykal'ın yönettiği 'Pardon' ve kimsenin çekimlerinden haberi olmadığı 'Plajda' filmlerinin de halen elinde olduğunu söyleyen Çetin, 'Öncelikle, filmin yönetmeni Zeki Alasya ile aramda hiçbir problem yok. Benden herhangi bir yardım isterse emrindeyim. Bu film, Alasya'nın kariyerinde bir dönüm noktası olacak. Bazı sahneleri baştan çekeceğiz. Olmadı bir daha çekeceğiz' dedi.

730 MİLYAR HARCADI
Çetin sözlerine şöyle devam etti: 'Bu film için 730 milyar harcadım, bütçe 1 milyon doları geçecek. Altı filmim vizyona girmeyi bekliyor. Bu filmler de mükemmel olunca vizyona girecek. Hepsi için ciddi para harcadım.'

Zeki Alasya ise tartışmalarla ilgili şunları söyledi: Dünyada da böyledir, olmuyorsa mükemmel olana kadar çekilir. Yapımcı olarak adam bunu isterse yapar. Benim ne görüşüm olabilir ki? Aslolan benim için Sinan Çetin'in dediği değil, filmin iyi olmasıdır. Sinan Çetin yapımcı olarak bu tasarrufa sahip. Onun tasarrufuna saygı duymak gerekir'

OĞLUNA ÇOCUK FİLMİ ÇEKECEK
Sinan Çetin, Turkcell'in Hazır Kart reklamında oynattığı oğlu Orfeo'yu da film yıldızı yapmaya hazırlanıyor. 'Şu an benim bittiğim andır Sedat abi' sloganıyla hafızalara kazınan Orfeo'nun oyunculuk yeteneğini beyazperdeye aktarmayı planlayan Çetin, oğlu için bir çocuk filmi çekmeyi planlıyor. Çetin, oğlu Orfeo'nun başrolünü oynayacağı çocuklara yönelik sinema filminin hazırlıklarına başladıklarını açıkladı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 02.11.2004
554
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.