Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Simpson'larda Kıbrıs gafı

'Simpson'larda Kıbrıs gafı

Ünlü Amerikan çizgi dizisi 'Simpson'ların asabi babası Homer Simpson önceki pazar günü yayınlanan bölümde Kıbrıs sorununa el attı.

Amerikan Fox televizyonunda yayınlanan ve 8.6 milyon kişi tarafından izlenen 348'inci bölümde, Homer Simpson'ın çocukları, karavanla çarptıkları bir gemideki Türk tüccarlar tarafından kaçırılıyor. Homer, Türk gemisinin rıhtımdan ayrılışını izlerken, 'Çocuklarımızı geri getirin Kıbrıs'ı bölen aptallar' diye bağırıyor.

Fondaki şarkı
Anne Marge ise otomobilin bagajındaki 300 kutu konserve mantar çorbasını kaptana vererek gemiyi döndürmeyi başarıyor. Dizinin sonlarına doğru bütün aile, kaptanıyla uzlaştıkları gemide yerken, fondan They Might Be Giants grubunun 'Istanbul, Not Constantinople-Konstantinapol Değil, İstanbul' şarkısı duyuluyor.

15 yıldır yayınlanan dizinin eski bölümlerinde rock grubu Aerosmith, Beatles üyesi Paul McCartney ve İngiltere Başbakanı Tony Blair de hicvedilmişti.

Rum Yönetimi Sözcüsü Kipros Hrisostomidis, dizinin bu bölümü için, 'Homer'ın sözleri Türkiye ile Kıbrıs arasındaki ilişkileri değiştirmez' dedi.
(Hürriyet)
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.