Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şimdi bardak çektirmek moda

Şimdi bardak çektirmek moda

Yoga ve masajdan sıkılan ünlüler, şimdi bardak çektirmeye merak sardı. Pek çok isim, ağrılarından kurtulmak için bardaklardan medet umuyor.

Amerikan CBS televizyonunun haberine göre, bardak çekme, ünlüler arasında hızla yayılıyor. New York'ta bir galaya katılan Gwyneth Paltrow'un sırtındaki izlerin nedeninin de toksin atmak amacıyla yaptırdığı bardak çekme seansları olduğu ortaya çıktı.

Hollywood'un bardak çekme konusunda eğitimli uzmanı Steve Mavros, bu yöntemin kas ağrılarını gidermek için kullanıldığını, ancak solunum yolu hastalıkları gibi başka birçok rahatsızlığa karşı da etkili olduğunu söylüyor. Bardaklı alternatif tedaviden meden uman ünlüler arasında Kate Moss, Jude Law, Geri Halliwell, Cate Blanchett, Ralph Fiennes de bulunuyor.

Bardak çekme nedir?
Bardak çekme, kan, enerji ve vücut sıvılarının hareketine dayanan bir akupunktur yöntemidir. Ağrıların, stres veya yaralanma sonucu oluşan tutukluktan kaynaklandığı düşüncesine dayanır. Bardak çekmenin, ağrılı bölgedeki kan ve Çincede "qi" olarak adlandırılan enerji akışını düzenlediğine inanılır.

Nasıl uygulanır?
Terapist, cam bardakları ateşte ısıtarak deriye yerleştirir. Bardağın içindeki sıcak hava vakum etkisi yapar ve deri, bardağın içine doğru çekilir. Bardak çekme genellikle tek başına uygulansa da, başka terapilerle birlikte de kullanılabilir.
(Milliyet)
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.