Magazin

'Silikon günü' ölümle bitti

'Silikon günü' ölümle bitti

Evde toplanıp güzelleşmek için birbirlerine silikon enjekte eden dokuz ABD'liden biri öldü.

Toplandıkları evlerde silikon partileri düzenleyen kadınların sayısında artış olunca, ABD alarma geçti. Estetik operasyonların çok pahalı olmasından şikâyet edip kendi aralarında düzenledikleri ev toplantılarında vücutlarında silikon enjekte edenlerden biri ölünce, yetkililer harekete geçti.

Bir ay komada kaldı
Solunum güçlüğü nedeniyle hastaneye yatıp, bir ay komada kaldıktan sora ölen 45 yaşındaki Patricio Gonzalez'in silikonu, kalçalarına, yanaklarına ve dudaklarına enjekte ettiği öğrenildi.

Daha ucuz ama...
Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA), 1992'de silikon enjeksiyonunu yasaklamıştı. Yasaklama nedeni olarak, silikonun enjekte edildiği dokular arasında dağılarak yer değiştirmelerine, enfeksiyonlara ve ölümlere yol açması gösterilmişti. Fakat yasal olmayan bu yöntemi, evlerinde gizli olarak yapanların sayısında artış olduğu söyleniyor. Yetkililer, "İnsanlar ne yaptıklarını bilmiyor. Bu konuda herkesi bilgilendirmemiz gerek" diyerek halkı dikkatli olmaya çağırıyor.
Yayın tarihi: 22.07.2005
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.