Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Silah karşıtı ünlüler kara listede

Silah karşıtı ünlüler kara listede

Amerikanın en bağnaz kurumlarından Ulusal Silah Derneği, silahlanmaya karşı olduklarını her platformda dile getiren ve aralarında Julia Roberts, Sarah Jessica Parker, Jerry Seinfeld, Michelle Pfeiffer gibi isimlerin bulunduğu 19 sayfalık listeye boykot çağrısı yaptı.

İnternet'teki imdb sitesinin haberine göre, ABD Ulusal Silah Derneği (NRA), üyelerine silahlara karşı olan ünlüleri kara listeye aldı. Boykot edilmeleri çağrısında bulunan 19 sayfalık listede; Julia Roberts, Oprah Winfrey, Sarah Jessica Parker, Britney Spears, Michelle Pfeiffer, Russell Simmons, Harvey Weinstein ve Jerry Seinfeld'in de bulunduğu çok sayıda yazar, dini kuruluş, gazeteci ve sanatçı yer alıyor.

Başkanları saçmaladı!
Bunun bir kara liste olmadığını iddia eden NRA Başkanı Wayne Lapierre, "Sadece üyelerimizin hangi ünlülerin ve kuruluşların bize karşı olduklarını bilmelerini istedik. Tabii, üyelerimiz de artık onları desteklemek istemeyecektir" dedi. Kuruluşun başkanlığını daha önce aktör Charlton Heston yürütüyordu. Aktör, ilerlemiş rahatsızlığı nedeniyle görevi bırakmak zorunda kaldı.
Yayın tarihi: 29.10.2003
371
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.