Magazin

Sigarayı bırak keçiyi kazan

Sigarayı bırak keçiyi kazan

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde başlatılan, ''Sigara Bırakma'' kampanyasıyla, 10 kişiye ödül olarak keçi verilecek. Silvan Muhtarlar Derneği Başkanlığı'nca sigara tüketiminin fazla olduğu Alibey, Sulubağ, Kazandağı, Çobantepe ve Çakıltaş köylerinde, sigara tüketimini azaltmak amacıyla kampanya başlatıldı.


Kampanyanya katılımı arttırmak amacıyla ödül olarak keçi verileceği bildirilirken,5 köyde kazananlar arasında yapılacak kura çekimiyle toplam 10 keçi dağıtılacak.

Dernek Başkanı Mehmet Kımaz, başlattıkları kampanyanın 6 ay süreceğini ve katılan kişilerin sigara içip içmediklerinin kontrol edileceğini kaydetti. 6 ayın sonunda her köyden 2 kişiye keçi hediye edeceklerini belirten Kımaz, sigara bırakanların sayısının fazla olması durumunda kura çekeceklerini söyledi.

Sağlıklı bir yaşam için herkesi sigarayı bırakmaya çağıran Kımaz, ''Amacımız, köylülerimizi teşvik ederek sigarayı bırakmalarını ve daha sağlıklı yaşamalarını sağlamak'' diye konuştu.
Yayın tarihi: 16.07.2002
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.