Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sigarayı altına tercih ettiler

Sigarayı altına tercih ettiler

Elazığ'ın Ağın ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Yentür'ün başlattığı 'Altın Hediyeli Sigara Bırakma Kampanyası'na bugüne kadar katılan olmadı.

Ağın Belediye Başkanı Mustafa Yentür, ilçe halkının daha sağlıklı yaşayabilmesine katkıda bulunmak amacıyla kendi imkanlarıyla 15 Ekim'de başlattıkları 'Altın Hediyeli Sigara Bırakma Kampanyası'na kimsenin katılmadığını söyledi.

Sigara kullanımının azaltılması için dünyada ve Türkiye'de çeşitli kampanyaların düzenlendiğini, bunların arasında kullanıcılara sigarayı bırakmaları için teşvik edici hediyeler verildiğini ifade eden Yentür, "Ancak bugüne kadar kimse başvurmadı, galiba kendisine güvenen yok" dedi.

"Korkmayın test yapmıyoruz"
Kampanyaya katılanlara herhangi bir test uygulanmayacağını hatırlatan Yentür, şöyle konuştu: "Kampanyalara katılan tiryakilere, sigarayı bıraktıklarının belirlenmesi için tıbbi testler yapılıyor. Bu kampanyada ise hiçbir test yapılmayacak. Vatandaşların gelip 'sigarayı bıraktım' demeleri yeterli olacak. Bu kişilere hemen altın hediye edeceğim. Belediyenin bu kampanyayla ilgisi yok. Altınları kendi bütçemden karşılayacağım. Benim için söz önemlidir. 35 milyon için yalan söyleniyorsa söylensin."
382
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.