Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sıcaktan bunalınca stadı plaja çevirdiler

Sıcaktan bunalınca stadı plaja çevirdiler

Fransızlar 80 bin kişilik "Stade de France"ı sayfiye yerine çevirdi. Onlarca ton kumla kaplanan stat, yaz sıcağında şehirde kalıp deniz ve kumun hayalini kuran Parislilerle dolup taşıyor.

Seine nehri kıyılarını sayfiye alanına döndüren Fransızlar, yaz sıcaklarında serinlemenin ilginç bir yolunu daha buldu. 98 Dünya Kupası için inşa edilen "Stade de France"ın kapıları halka açıldı. Ama bu kez futbol fanatiklerine değil. Stat yetkilileri yaz boyunca boş duran yeşil sahayı bir kumsala döndürme kararı aldı. 80 bin kişilik stadın ortasına ülkenin sahil kesiminden onlarca ton kum getirildi.

Sörf bile var
Coca Cola ve Renault gibi büyük markaların sponsor olduğu proje için tam 1.2 milyon euro harcandı. Stadın tabanı özel bir maddeyle kaplanarak kumsal haline getirildi. Ve ortasahaya dev bir havuz inşa edildi. Böylece stat, deniz ve kumun hayalini kuran ama tatile çıkamayan Parislilerin imdadına yetişti. Statta plaj voleybolu, yelken, golf gibi 25 ayrı aktivite düzenleniyor. Stada giriş fiyatı kişi başı 10 euro.
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.