Magazin

Sıcaklar artıyor, yağmur geliyor!

Sıcaklar artıyor, yağmur geliyor!

Bir hafta boyunca "donanö Türkiye yavaş yavaş çözülüyor. Kar yağışı Salı'dan itibaren yurdu terk ediyor, hava sıcaklıkları batıdan başlayarak artıyor. Çarşamba gününden itibaren ise yağmur geliyor.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun doğusu dışında tamamı, Güneydoğu Anadolu'nun iç kesimleri ile Hakkara çevresinde kar yağışı görülecek.

Kar yağışı öğle saatlerinden itibaren etkisin artıracak. Güney Ege, Kıyı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da ise fırtınayla birlikte etkili sağanak yağış görülecek. Sel ve su basmalarına dikkat... Diğer bölgelerimiz çok bulutlu bir gün geçirecek. Önümüzdeki 3 günün hava raporu ise şöyle:

Pazartesi
Trakya ve Ege parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz'in kıyısı, Kıyı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu yağmurlu. Yağmur özellikle Güneydoğu Anadolu'da etkili. Diğer yerlerin tamamı kar yağışlı bir gün geçirecek.

Salı
Çanakkale ve İzmir çevresi, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyısı ile Güneydoğu Anadolu yağmur alırken, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da kar alacak. Diğer bölgeler parçalı bulutlu ve açık. Marmara ve iç bölgelerde sis etkili. Hava sıcaklığı artmaya başlıyor.

Çarşamba
Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor, yağmur Trakya ve Ege'den yurda giriş yapıyor. Marmara'nın tamamı, Batı Karadeniz, Ege ve Antalya çevresinde yağmur görülürken, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Bolu çevresinde kar görülecek. Diğer yerlerde parçalı bulutlu ve açık bir gökyüzü var.
Yayın tarihi: 25.01.2004
372
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.