Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sıcak hava dalgası geliyor

Sıcak hava dalgası geliyor

Türkiye, yarın ve hafta sonunda sıcak havanın etkisi altına girecek. Sıcaklıkların 30 dereceye kadar çıkacak olması nedeniyle vatandaşlar ve ilgililer muhtemel orman yangınlarına karşı uyarıldı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik değerlendirmeye göre, Türkiye yarın ve hafta sonunda sıcak havanın etkisine girecek. Önümüzdeki üç gün içerisinde yurt genelinde yağış görülmeyecek. Halen mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, hafta sonu daha da artarak normalin 8-10 derece üzerinde seyredecek.

30 dereceye kadar çıkacak
Beklenen artışlarla birlikte hafta sonu en yüksek hava sıcaklığı değerleri; Marmara'nın Doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Güneydoğu Anadolu'da 30 dereceye kadar çıkacak.

Orman yangını uyarısı
Orman yangınları bakımından duyarlı olan bölgelerde, yüksek sıcaklık ve düşük nem oranına bağlı olarak çıkabilecek orman yangınlarına karşı, vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.
306
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.