Magazin

Siber annelik hızla yayılıyor

Siber annelik hızla yayılıyor

İspanya yeni bir meslek alanıyla karşı karşıya: internet anneliği. Çocukları yuvadan uçan anneler, internetten çocuklarının yerine geçebilecek başka insanlar bularak onlar için yemek pişiriyorlar.

BBC'de yer alan habere göre, Telemadres ya da 'uzaktan annelik' İspanyol annelerin, annelik içgüdülerini tatmin ederek aynı zamanda para da kazanabilmelerini sağlayan yeni bir fikir.Yeni açılan bir internet sitesi anneleri, pişiremeyecek kadar yoğun veya tembel olan ya da bu işi sevmeyen kişilerle bağlantıya geçiriyor.

Hareket Madrid ve Barcelona gibi büyük şehirlerin yanısıra öğrenci nüfusunun yoğun olduğu Pamplona gibi yerlerde de hızla yayıldı. Telemadres sitesi annelerin zengin çeşitlilikte ve sağlıklı yemekler pişirme konusundaki geçmişe dayanan deneyimlerini vurguluyor.

Sanal babalar da var
Ne var ki bu iş annelerle sınırlı değil. İspanya'nın Bask bölgesindeki Santurtzi şehrinden Juan Carlos Acebo İspanya'nın ilk telepadre'si ya da 'internet babası.' Haberi dergide okuduktan sonra bu oluşuma katılmak için bir an bile tereddüt etmeyen Acebo'nun artık bir 'online kızı' var.

Yemekler genellikle taksiyle gönderiliyor ancak teslimat yöntemleri iki tarafça ortaklaşa belirleniyor. Tüketiciler genellikle yemeği kendileri gidip aldıktan sonra ısıtıyor ya da daha sonra yemek üzere donduruyorlar. Juan Carlos 'Her konuda pazarlık edebiliyorsunuz çünkü bu bireyler arasında gerçekleştirilen tamamiyle özel bir anlaşma.

Daha iyi besleniyorlar
Telemadres sitesinde yemek paketlerinin İspanya dışına bile gönderildiği belirtiliyor. Paris'te yaşayan İspanyol bir kadının Madrid'den özel teslimatla dondurulmuş yemek aldığı gösteriliyor. Hareketin ilk anne bulan çocuklarından olan Gorka ve Marta oluşuma dahil olduklarından bu yana beslenme alışkanlıklarının değiştiğini belirtiyorlar. Telemadre'lerinin ayda 130 euro karşılığında kendilerine taksiyle zengin çeşitlilikte yemekler gönderdiğini dile getiriyorlar.

(e-kolay)
Yayın tarihi: 13.11.2002
452
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.