Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sibel Tüzün 17. sırada

Sibel Tüzün 17. sırada

Türkiye'yi gelecek hafta Atina'da yapılacak 51. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Sibel Tüzün'ün 'Süper Star' adlı şarkısı İnternet'teki oylamada 17. sırada yer alıyor.

Sibel'in fotoğrafları sağda

'Eurosong.net' İnternet sitesinde bu yıl Eurovision'da yarışacak şarkılar için devam eden oylamada 'Süper Star'ın 3,7'lik oy oranı bulunuyor. 18 Mayıs'ta yarı finalde yarışacak 23 şarkı arasında yapılan oylamada 'Süper Star' için 69 kişi puan vermiş.

Oylamaya göre, yarı finalde Arnavutluk adına yarışacak Luiz Ejlli'nin 'Zjarr E Ftohte' adlı şarkısı birinci sırada yer alırken, Bulgaristan, Andora, Belarus, İrlanda, Portekiz ve Kıbrıs Rum kesiminin şarkıları 'Süper Star'ın gerisinde bulunuyor.

Yarı finalde belirlenecek en iyi 10 şarkı, 20 Mayıs'ta yapılacak finalde yarışmaya hak kazanacak. Finalde bulunan 14 şarkı arasında devam eden oylamada ise Norveç adına yarışacak Christine Guldbrandsen'in 'Alvedansen' adlı şarkısı favori görünüyor. 51. Eurovision Şarkı Yarışması 18 bin 500 kişilik Atina OAKA Stadı'nda yapılacak.
Yayın tarihi: 10.05.2006
394
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.