Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sibel Kekilli ve Fatih Akın'a büyük gurur

Sibel Kekilli ve Fatih Akın'a büyük gurur

Sibel Kekilli ve Fatih Akın, Alman Die Welt gazetesi tarafından ilan edilen 2004 yılının en önemli 100 kişisi listesine girdi.

Alman Die Welt gazetesinin en önemli 100 kişi listesine, "Duvara Karşı" adlı filmdeki rolüyle Almanya'da bir anda üne kavuşan oyuncu Sibel Kekilli 33'üncü, filmin rejisörü Fatih Akın da 72'nci sırada girdi.

İkiliye övgü
Kekilli'nin başarılı çalışmalarının yanı sıra daha önce çevirdiği porno filmleriyle de gündeme geldiği hatırlatılan haberde, Akın´ın da filmiyle üç önemli ödül kazandığına dikkat çekildi.

Köhler birinci sırada
Birinci sırada, Alman halkına cesaret verdiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Horst Köhler'in yer aldığı 100 kişi arasında, Başbakan Gerhard Schröder 5'inci, Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel 9'uncu, Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Franz Müntefering 32'nci, Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Edmund Stoiber de 90'ıncı sırada bulunuyor.

Michael Schumacher gözden düştü
100 kişi arasında, Yunanistan milli takımını Avrupa Şampiyonu yapan teknik direktör Otto Rehhagel 6'ncı, Federal İçişleri Bakanı Otto Schily 7'nci, Formula 1 Dünya Şampiyonu Michael Schumacher 12'nci, dünya çapında tanınan eski futbolcu Franz Beckenbauer 65'inci, Savunma Bakanı Peter Struck 76'ncı, Ekonomi ve Çalışma Bakanı Wolfgang Clement 94'üncü ve Türkiye'nin AB üyeliğini savunan Hamburg Eyaleti Başbakanı Ole von Beust da 96'ncı sırada yer aldı.
547
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.