Magazin

Sibel Kekilli ödül peşinde

Sibel Kekilli ödül peşinde

'Duvara Karşı' filmiyle adını dünyaya duyuran oyuncu Sibel Kekilli, Türkiye'de rol aldığı ilk sinema filmi 'Eve Dönüş' ile 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül arıyor.

Sibel'in fotoları sağda

Başrolünü Memet Ali Alabora ile paylaştığı filmi, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması'na katılan genç oyuncu, gazetecilerin film ve yeni projelerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Kekilli, Türkiye'de ilk kez bir filmde rol aldığını, Temmuz ayında çekilen 'Eve Dönüş' filminin bitmiş halini henüz kendisinin de izlemediğini söyledi. Kekilli, 'Filmin festivale katılması benim için sürpriz oldu. Festivalde tabii ki ödül bekliyorum, ama yarışmaya katılmak da çok önemli' dedi.

Türkiye'de film çekimlerinin Avrupa'dakinin aksine çok tempolu ve hızlı geliştiğini kaydeden Kekilli, bu nedenle başka filmlerde de rol almak istediğini söyledi. Yeni bir film için yabancı bir yönetmenden teklif aldığını kaydeden Kekilli, ismini ve yönetmenini açıklamadığı filmin senaryosunu incelediğini belirtti.

Eve dönüş
Ömer Uğur'un yönettiği Eve Dönüş'te, 12 Eylül'ün sıradan insanların hayatında bıraktığı izler anlatılıyor. 1980 yılının Eylül ayında başlayan filmde politikayla hiçbir ilgileri olmayan işçi Mustafa ve karısı, 3 yaşındaki kızlarıyla televizyon izlerken dışarıda her gece silah sesleri duyulur. Bir cuma sabahı kalktıklarında darbe olmuştur. İş yerinde ve mahallede tutuklamalar başlar. Mustafa durumdan memnundur, her tutuklamanın mutlaka bir gerekçesi olduğunu düşünür. Ta ki bir gece kapısı çalınıp 'Şehmuz' kod adlı siyasi sorumlu olduğu iddiasıyla gözaltına alınıncaya kadar.
Yayın tarihi: 17.09.2006
514
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.