Magazin

Sibel Alaş'ın hapşırması bile yasak

Sibel Alaş'ın hapşırması bile yasak

Beynindeki kılcal damarlardan birinde kitle olduğunu öğrenen Sibel Alaş, önümüzdeki hafta ameliyat masasına yatacak. Beyin kanaması riski taşıyan Alaş'ın hapşırması bile yasak!

Geçtiğimiz aylarda 9 yaşına kadar koruyucu anne olarak büyüttüğü Tuğçe'nin velayeti için biyolojik anne Gülcan Göçer'le davalık olan Sibel Alaş, şimdi de sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. Bir ay önce baş dönmesi şikayetiyle doktora giden Alaş, beyindeki kılcal damarlardan birinde kitle olduğunu öğrendi.

Haftaya ameliyat
Çekilen MR'da baş dönmesine neden olacak herhangi bir bulguya rastlanmaması üzerine rahatlayan Alaş, hemen ardından kılcal damarlardan birinde kitle olduğunun ortaya çıkmasıyla şok yaşadı. Sanatçı önümüzdeki hafta lazer yöntemiyle ameliyat edilecek.

Bir yıl risk grubunda
Beynin iç kısımlarındaki kılcal damarlarda oluşan 1 cm'lik kitle nedeniyle zor günler geçiren sanatçının, operasyonu takip eden bir yılda da dikkatli olması lazım. Alaş'ın, bu süre boyunca stresten uzak durması, tansiyonunun yükselmemesine dikkat etmesi, beyni zorlayıcı hareketlerden uzak durması gerekiyor.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 14.12.2005
375
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.