Magazin

Sharon, Osmanlı tarihini öğreniyor

Sharon, Osmanlı tarihini öğreniyor

Kurtlar Vadisi dizisinde oynadıktan sonra Türkiye'ye ve Türklere karşı merakı artan aktris Sharon Stone, Osmanlı tarihiyle ilgili kitaplar okumaya başladı.

Sharon'dan harika fotoğraflar sağda

Temel İçgüdü filmiyle adını Hollywood'un en seksi kadınları arasına yazdıran Sharon Stone, Kanal D'de yayımlanan 'Kurtlar Vadisi' adlı dizide rol aldıktan sonra Osmanlı tarihi okumaya başladı.

Dizinin Los Angeles'taki çekimlerinde başroldeki Necati Şaşmaz'la öpüşmesiyle gündeme gelen Stone'un tatilini geçirmek için bu yaz Türkiye'ye gelmeyi planladığı da belirtildi.

Stone ve Andy Garcia'yı kadrosuna katarak büyük ilgi toplayan 'Kurtlar Vadisi' dizisini çeken Pana Film ile BMH menajerlik şirketinin Türk ortaklarından Mehmet Çelebi, dizinin ardından Stone'un Türkiye'ye ilgisinin arttığını belirterek şöyle konuştu:

"Stone, Türkiye'yle ilgili kitaplar okuyor. Türkiye'yi hoşgörü ülkesi olarak görüyor. Türklerin hoşgörü kültürünü yüzyıllar önce çözdüğünü, Türklerin başka dinlere, ırklara ve insanlara olumlu yaklaşımını beğendiğini dile getiriyor. Müslüman ve laik Türkiye onun ilgisini çekiyor. Osmanlı tarihi de okuyor. Şu anda Temel İçgüdü-2'nin galalarıyla meşgul. Ancak bu yaz Türkiye'ye tatile gelmeyi düşünüyor. Fırsat bulursa gelecek, olmazsa da ilk fırsatta geleceğini sürekli söylüyor."

Sık sık selam söylüyor
Stone'un, Şaşmaz'a ve film ekibine selam gönderdiğini belirten Çelebi, "Özellikle de kendisiyle röportaj yapan Ertuğrul Özkök'e selam yolladı. 'Ne yapıyorlar, nasıllar?' diye bize sordu. Tek tek sorduğu ekip arkadaşlarını özlediğini dile getiriyor" dedi.

Stone'un Türkiye'ye ve Türklere sempati duyduğunu bildikleri için film teklifi yaptıklarını kaydeden Çelebi, "Çekim sırasında ayrı odası vardı. Ancak o 13-14 saat süren çekimler sırasında bir defa odasına gitti. Sürekli bizimle sohbet etti. Türklerin kültürüne hayran" diye konuştu.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 02.02.2006
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.