Magazin

Sharapova kimsiz yapamaz?

Sharapova kimsiz yapamaz?

Çoğu zaman elde edilen büyük başarıların ardındaki sessiz kahramanlar olan anneler, çocuklarının mutluluğu ve başarılarıyla yetinir, tatmin olur ve kendilerini deşifre etmeyi sevmezler.

Kortların yıldız ismi Rus Maria Sharapova'nın annesi Yelena da bunlardan sadece biri. Bugüne kadar binlerce dergiye kapak olan ve markalarla milyonlarca dolar değerinde sözleşmelere imza atan Shparapova'nın, 17 yaşında ilk Grand Slam zaferi Wimbledon´ı kazandığında ilk yaptığı şey, kortta telefona sarılarak annesini aramak oldu.

Sharapova, The Guardian'a verdiği bir röportajda o anı şöyle anlatıyor: "Onun New York´a giden bir uçakta olduğunu unutmuştum, ona ulaşamamıştım. Maçın sonunda, uçaktaki televizyonda onu aramaya çalıştığımı görmüş ve hostese gidip telefonunu açıp benimle konuşup konuşamayacağını sormuş. Ama benim annem, öyle birden bire havaya zıplayacak kadınlardan değil".

"O benim her şeyim"
Annesine olan sevgisini, "O benim her şeyim" diyerek ifade eden Sharapova, "Onunla her şeyi konuşuyorum. Kendimi kötü hissettiğim zaman ilk aradığım kişi odur. Bir sabah kalkıp her şeyin yanlış gittiğini düşünebilirsiniz, 8 haftadır yoldasınızdır ve önünüzde bir dört hafta daha vardır. Böyle anlarda onu arıyorum ve (anne, eve gitmek istiyorum) diyorum" diye konuştu.
Yayın tarihi: 12.05.2007
375
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.