Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sezen klasikleri

Sezen klasikleri

Sezen Aksu'nun müzik hayatına başladığı tarihten günümüze dek çıkardığı fakat piyasada kolaylıkla bulunamayan albümleri "Kaybolmayan Yıllar" adıyla yeniden piyasaya sürülüyor.

Sanatçının 1978-1995 yılları arasında çıkan albümlerinden sekiz tanesi orijinal kayıtları, yeniden tasarlanan kartonetleri ve içindeki bilgi kitapçığıyla müzik marketlerde "arşiv meraklıları"nı bekliyor.

Sezen Aksu`nun, bugüne dek sevenleriyle paylaştığı ve piyasada bulunamayan albümleri "Kaybolmayan Yıllar - Sezen Aksu Arşiv Serisi" adıyla yeniden piyasaya sürülüyor.

Orijinal kayıtları korunarak yeniden satışa sunulan albümler, yeni kartonet tasarımları ve içlerinde yer alan bilgi kitapçığı ile tam bir arşiv niteliğini taşıyor. Sezen Aksu takipçileri ve dinleyicilerinin uzun süredir beklediği seri, arşiv meraklılarına eksik albümlerini tamamlama şansı sunarken, albüme önceden sahip olanları da cezbedecek yenilikler içeriyor.

Murat Meriç tarafından kaleme alınan ve çıkarıldıkları döneme ait müzikal değerlendirmelere yer verilen albümlerde, orijinallerinde yer almamış fotoğraflar da bulunuyor.

Arşiv serisinin ilk halkasında yer alan sekiz albüm şöyle : Serçe (1978) / Git (1986) / Sezen Aksu`88 (1988) / Sezen Aksu Söylüyor (1989) / Gülümse (1991) / Işık Doğudan Yükselir (1995) / Deli Kızın Türküsü (1993) / Deliveren (2000).

Devam eden diğer albümlerin de, önümüzdeki dönemler içerisinde serideki yerini alması hedefleniyor. "Kaybolmayan Yıllar" serisinin dağıtımı, Seyhan Müzik tarafından yapılıyor.
(Hürriyet/Kelebek)
397
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.