Magazin

Şeytan sanal ölüm gerçek

Şeytan sanal ölüm gerçek

Hong Kong'da 12 saat 'Diablo 2' adlı bilgisayar oyununun başından kalkmayan genç, oyundaki sanal şeytanı yok edeyim derken canından oldu.

Özellikle gençlerde 'bağımlılık' yaratıp can alan bilgisayar oyunlarına bir yenisi eklendi.

Son olarak, bilgisayar karşısında saatlerce 'Diablo 2' adlı bilgisayar oyununu oynayan Hong Konglu bir genç, bu bağımlılığının kurbanı oldu.

Türkiye'de de satılan ve binlerce fanatiği olan 'Diablo 2' adlı sanal dünya harikası oyunda, oyuncu fantastik bir dünyada 'Diablo' isimli şeytani gücü yok etmeye çalışıyor.

Hong Kong polisinin verdiği bilgiye göre, bu şeytani gücü yok etmek uğruna saatlerce 'Diablo 2' oynadığı belirlenen genç de, bir internet kafede bilgisayarının başında can vermiş halde bulundu.

Bu ikinci vaka

Adı açıklanmayan gencin günde 12 saat bilgisayar oyunları oynadığını belirten Hong Kong polisi, ölüm nedeninin ise henüz bilinmediğini söyledi.

Bilgisayar oyunlarının, sara krizlerine benzer krizlere neden olduğu tahmin ediliyor. Geçtiğimiz aylarda yine Hong Kong'da saatlerce 'Counter Strike' adlı başka bir bilgisayar oyununu saatlerce oynayan bir genç daha, bilgisayaranın karşısında ölü bulunmuştu.
Yayın tarihi: 30.05.2002
209
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.