Magazin

"Şeyma hamile mi?" cezası

"Şeyma hamile mi?" cezası

Tasarımcı Şeyma Şubaşı’nın, Acun Ilıcalı’dan hamile kaldığı iddialarını ekranlara taşıyan TV kanalına, 23 bin lira para cezası verildi.

Güncellenme tarihi:

RTÜK tasarımcı Şeyma Subaşı’nın, ünlü yapımcı Acun Ilıcalı ile aşk hayatı yaşadığı ve hamile kaldığı iddialarını ekranlara taşıyan TV 8’e 23 bin 912 lira para cezası verd

ŞEYMA SUBAŞI (FOTO)

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre RTÜK toplantısında, TV 8’de yayınlanan ve sunuculuğunu Sacit Aslan ile Pelin Çini’nin paylaştığı ‘’Aramızda Kalsın" adlı magazin programı ele alındı. Programın 16-17 ve 21 Mayıs günü yayınlanan bölümlerinde, ‘’Yapımcı Acun Ilıcalı ile tasarımcı Şeyma Subaşı arasındaki aşk ve Şeyma Subaşı'nın bu ilişkiden hamile kaldığı’’ iddiaları ekrana taşındı.

Yayına ilişkin raporu değerlendiren RTÜK üyeleri, programda Acun Ilıcalı’nın, ‘’Özel hayatının gündeme getirildiği, fonda çeşitli resimleri yayınlanarak, kişilik haklarına saldırı niteliğinde ve özel hayatın gizliliğine aykırı yorumlar yapıldığı’’ sonucuna vardı. ‘’İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine aykırılık’’ nedeniyle TV 8’e, 23 bin 912 lira para cezası verdi.

Yayın tarihi: 27.08.2013
366
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.