Magazin

Sevişmek işimin bir parçası

Sevişmek işimin bir parçası

Bu yıl tüm sinema ödüllerine damgasını vuran The Reader (Okuyucu) filminin başrol oyuncusu Kate Winslet'i Oscar heyecanı iyice sardı.

Bu pazar günü açıklanacak olan ödüllerde 33 yaşındaki yıldız da kadın oyuncu Oscar'ının en güçle adaylarından biri. Ama filmin yapımcısı Harvey Weinstein'in açıklaması ünlü yıldızın bu role aslında ne kadar güç eriştiğini de gözler önüne serdi.

Weinstein filmdeki eski Nazi kampı görevlisi Hanna Schmitz rolüyle unutulmazlar arasına giren Winslet'ın film için en son tercih olduğunu ama yönetmenin ısrarları sonucu onu kabul ettiklerini söyledi. Ünlü yapımcının açıklamasına göre rol için ilk tercih Nicole Kİdman'dı. Ama o hamile kalınca Fransız yıldız Marion Cotillard ile görüşmeler başladı.

Hatta deneme çekimleri bile yapıldı. Cotillard yapımcıdan tam not aldı ama yönetmen Stephen Daldry onu kabul etmedi. Daha sonra da 40 yaşındaki Naomi Watts ile temasa geçildi. Watts rolü kabul etti ama yönetmen Daldry Kate Winslet için ısrar edince yapımcı Weinstein da kabul etmek zorunda kaldı. Ünlüyapımcı görünüşe göre bu durumdan hiç de pişman değil.

Filmde canlandırdığı eski Nazi kamp görevlisi rolünde Winslet da oldukça başarılı. Bu rolüyle Altın Küre ve BAFTA kazanan yıldıza filmle ilgili en çok sorulan soru bir hayli yoğun olan sevişme sahneleriyle ilgili. Ama Winslet o kadar profesyonel davranıyor ki bu konuda "Kamera önünde sevişmek daha doğrusu sevişiyor gibi yapmak işimin bir parçası" diyerek cevaplıyor bu tür soruları.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 20.02.2009
463
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.