Magazin

Sevişmeden önce 9.5 Hafta'yı izledim

Sevişmeden önce 9.5 Hafta'yı izledim

Portekiz asıllı karakter oyuncusu Joaquim de Almeida'yı genelde kötü adam rollerinde izledik ama "Aşk Ateşi"nde çok farklı bir rolde karşımıza çıkıyor.

Hüzünlü, hasta, evli ve aşık. Usta aktör, rol arkadaşı Kim Basinger için ilginç bir yorumda bulundu: "Sevişme sahnelerinde heyecanımı yenecek sözler sarf etti, hareketlerde bulundu."

Nick rolünü nasıl aldınız?
Biliyorsunuz yapımcılardan biri de Charlize Theron'du. Nick rolü için bana usta yönetmen Guillermo Arriaga ile birlikte teklif getirdi. Senaryoyu okudum. Hayret ettim. Nick'i kötü adam sanmıştım. Tam tersiydi, hemen kabul ettim. Guillermo Arriaga, eserlerini okuduğum bir ustadır. Bugüne kadar pek çok senaryo yazdı. "Paramparça Aşklar Köpekler", "21 Gram" ve "Babil"... Ama onu kamera arkasında görmek en önemlisiydi.

Dünya sineması sizi kötü adam rolleriyle tanıyor.
Evet, dedim ya bu rol teklif edilince çok şaşırdım. Ama şunu size içtenlikle itiraf edeyim: Filmlerimde oynarken kötü adamların bile insani bir tarafı olduğunu anlatmaya çalışan mesajları hep ön plana çıkardım.

Nick evli, hasta ve aşık. Üstelik hüzünlü ve çıkmazda... Burada Arriaga'nın karakteri yönlendirmesi nasıl oldu?
Arriaga'nın senaryolarında tema hep ölümdür. "Aşk Ateşi" de böyle. İçinde bir tragedya kokteyli var. Paramparçalık ön planda. Suçluluk duygusu, ihanet, intihar, öldürme, gammazlama, aldatma, evlatlığı ret, zorla kopma sonra buluşma. Tipik Arriaga ürünü.

Kim Basinger ile birebir oynamak zor oldu mu?
Rolü cuma günü aldım pazartesi "Motor" dendi. Kim Basinger'in insanı rahatlatan bir yanı var. Çok olgun ve deneyimli. Bana inanılmaz yardım etti. Sevişme sahnelerinde heyecanımı yenecek sözler sarf etti, hareketlerde bulundu.

Kim Bassinger ile oynayacağınızı öğrenince "9.5 Hafta" filmini tekrar izlediniz mi?
Zaten o film benim favorilerim arasındadır. Evet seyrettim. Belki tüyolar bile almış olabilirim. Zaman zaman Kim'i o sahnelerle hayal ettim. İşime yaradı diyebilirim.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 20.06.2009
577
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.