Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sevişme sahnesi mahkemelik oldu

Sevişme sahnesi mahkemelik oldu

İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı 'Mahpeyker Kösem Sultan' filmine verdiği 2 milyon 500 bin liralık desteğin 500 bin lirasını filmdeki sevişme sahnesinde Damla Sönmez'in göğsü gözüktüğü için ödemeyince, yapımcı Ayfer Özgürel tazminat davası açtı.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Osmanlı'nın en güçlü valide sultanlarından Mahpeyker Kösem Sultan'ın hayatı geçen yıl, İstanbul 2010 Kültür Başkenti ajansı'nın desteği ile film oldu. SEVİŞME SAHNESİ MAHKEMELİK OLDU (VİDEO) Film için 2 milyon lira ödenek çıkaran ajans, 1,5 milyon lirayı çekimler sırasında yapımcı Ayfer Özgürel'e verdi. Kalan 500 bin liranın ise film vizyona girdiği zaman ödenmesi konusunda anlaşıldı. Ancak film vizyona girdiğinde İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı Sineme Direktörü Yusuf Kaplan, sevişme sahnelerine ateş püskürdü. "BÖYLE REZİL BİR FİLMİ ONAYLAMAM" Habertürk'te yer alan habere göre; filmdeki oyuncu Damla Sönmez'in göğüslerinin göründüğü sahnenin hiçbir estetik yanının bulunmadığını söyleyen Yusuf Kaplan "Senaryonun dışına çıkarak sevişme sahneleri eklenmiş. Böyle rezil bir filmi onaylamam mümkün değil" diyerek anlaşma gereği ödenmesi gereken 500 bin lirayı ödemedi. Bir yıldır parasını alamayan yapımcı Ayfer Özgürel, sevişme sahnelerinin sonradan eklenmediğini belirterek Kaplan aleyhine tazminat ve hakaret davası açtı.
1218
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.