Magazin

Sette dizanteri alarmı

Sette dizanteri alarmı

"Selam” adlı filmde Afganistan’a giden bir öğretmeni canlandıran Burçin Abdullah, çekimler sırasında yaşadığı korkuyu anlattı...

burçin abdullah

“Üvey Baba” dizisinin 'Lamia'sı olarak tanıdığımız Burçin Abdullah, yakında çok iddialı bir yapımla sinema seyircisinin karşısında olacak.

Üç ayrı kıtada, dört farklı ülkede çekilen “Selam” adlı filmde Afganistan'a giden bir öğretmeni canlandıran Abdullah, çekimler sırasında yaşadıklarını anlattı: "Çok zordu şartlar. Senegal'deki ekip daha da zorlanmış ama... Makyözün kolunu kocaman bir böcek ısırmış, resmen delik açılmış elinde. Biz de çok zorlandık. 60 kişilik ekiple gittik. Dört tane kostümcü vardı ekipte, son sahnelere doğru birini bile bulamaz olduk. Hepsi dizanteriden hastaneye yattı. Ama Afgan halkı Türkler'i çok seviyor. Çekim yaptığımız yerdeki öğrenciler bile bize reji konusunda destek oldular. Polisler sürekli yolumuzu kestiler. Yola devam etmemizi sağlayanlarsa oradaki Afgan hocalardı. İstanbul'a dönerken beni VIP yolundan, yani üst düzey bakanların geçtiği yoldan aldılar. Afganistan'da bir hafta kadar kaldım. O süre içinde hiç et tüketmedim. Sürekli meyve yedim, meyveleri de musluk suyuyla değil pet şişelerdeki sularla yıkadım. Dişlerimi de o suyla fırçalıyordum. Gittiğimiz dönemde Ramazan ayıydı. O bakımdan da çok zorlandık. Sette su içmek isteyenler su içemiyordu. Şeriat kuralları gereği herkes oruç tutmak zorunda orada. Ağzımız kuruyordu, su içemiyorduk. Biz de kurallara elimizden geldiğince uymaya çalıştık." 

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 16.03.2013
1325
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.