Magazin

Sette Cem Yılmaz'ı üzen ölüm

Sette Cem Yılmaz'ı üzen ölüm

Cem Yılmaz'ın çekimleri devam eden yeni filmi "Yahşi Batı"nın setinde, huysuzlanan atı ile gezintiye çıkan dublör Ramazan Eser önceki gün kayboldu. Eser ile atı, dün bir kömür madenine ait gölette boğulmuş olarak bulundu.

Sarıyer Kemerburgaz'a bağlı Çiftalan Köyü'nde çekimleri devam eden Cem Yılmaz'ın yeni filmi "Yahşi Batı" nın film setinde meydana gelen olay şöyle gelişti:

Filmin çekimleri için Uşak'tan İstanbul'a gelen ve aynı zamanda filmde dublör olarak oynayan Ramazan Eser, önceki gün öğle saatlerde huysuzluk eden atını sakinleştirmek amacı ile dolaştırmaya çıktı. Ancak akşam olmasına rağmen film setine dönmeyen Eser'i merak eden görevliler, önce çevrede kendi imkanlarıyla arama yaptı ancak bir sonuç alınamadı.

Havanın kararmasına rağmen film setine dönmeyen Eser'in bulunması için sivil savunma ekiplerinden yardım istendi. Karadeniz kıyısında eski taş ocaklarının oluşturduğu ve etrafında orman olan bölgedeki arama çalışmalarına Jandarma ve AKUT ekibi de katıldı. Gece boyunca aralıksız devam eden arama çalışmalarına karşın bir sonuç alınamaması üzerine sabah erken saatlerde bölgeye jandarma tarafından bir helikopter sevk edildi. Helikopterle yapılan arama çalışmaları sonucunda bir kömür ocağının yakınındaki gölette atın izine rastlandı. At, saat 09.00 sıralarında kafası çamura saplanmış halde bulundu. Bunun üzerine arama çalışmaları gölette yoğunlaştırılırken at da kepçe yardımı ile çıkartılarak civardaki bir araziye gömüldü.

Yaklaşık 30 metre derinliğinde ve 10 metrelik kısmı da balçıkla kaplı olan gölette Sivil Savunma'ya bağlı zodyak bir bot ve dalgıç ekibi arama yaptı. Özel arazi olduğu gerekçesi ile basın mensupları alana alınmazken, yaklaşık iki saat süren arama çalışmalarından saat 16.00 sıralarında sonuç alındı. Ramazan Eser'in cesedi atın birkaç metre uzağında çamura saplanmış vaziyette bulundu. Dalgıçlar tarafından cesedi çıkartılan Eser'in ölümü ise umutla bekleyen film ekibini yasa boğdu. Eser'in cesedi daha sonra otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Beklenmedik ölümüyle film ekibini yasa boğan Ramazan Eser'in, Uşak'ta yaşadığı, ciritle uğraştığı öğrenildi. Eser ile birlikte 80 kadar köylüsünün atları ile birlikte film çekimleri için İstanbul'a geldiği, hem atların bakımından sorumlu oldukları hem de dublör olarak görev aldıkları öğrenildi.

FİDA FİLM VE CMYLMZ FİKİRSANAT'TAN YAZILI AÇIKLAMA

Bu arada "Yahşi Batı" filmini çeken FİDA Film ve CMYLMZ Fikirsanat'tan yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi: " FİDA Film ve CMYLMZ Fikirsanat ortak yapımı olan ve çekimleri Kemerburgaz'da devam eden 'Yahşi Batı' filminin 6 Ağustos 2009 tarihinde günlük çekimin bitimi sonrası, film için Uşak'tan getirilen atların sorumlularından biri olan Ramazan ESER akşam üzeri atlardan biriyle dolaşmaya çıkmıştır. Ramazan Eser'in akşam yemeğine kadar dönmemesi üzerine Uşak'tan gelen diğer at sorumluluları filmin prodüksiyon ekibini haberdar etmiş, prodüksiyon sorumluları da arama çalışmaları için Jandarma ve Sivil Savunma ekiplerine haber vermiştir. Jandarma, AKUT, Sivil Savunma ekiplerinin gece başlayan ve ertesi güne kadar karadan ve helikopter desteğiyle devam eden yoğun arama çalışmaları halen devam etmektedir. Konu bu aşamada Emniyet ve Kurtarma ekiplerine intikal etmiş olup, haber beklenmektedir. "
Yayın tarihi: 08.08.2009
383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.