Magazin

Şeşen'in başhekime büyük tepkisi

Şeşen'in başhekime büyük tepkisi

Grup Gündoğarken'in solisti Burhan Şeşen'in 26 yaşındaki oğlu Serhan, beyninde oluşan ödem nedeniyle verdiği yaşam savaşı sürüyor.

Durumunun ağır olduğu açıklanan ve yaşama şansının yüzde 50 olduğu söylenen Serhan Şeşen,kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinden Alman Hastanesi'ne sevk edildi.

Galatasaray Üniversitesi Yüksek lisans öğrencisi 26 yaşındaki Serhan Şeşen, üç gün önce yürüyerek geldiği hastaneden makinelere bağlı olarak ambulansla ayrıldı. Evine yakın olduğu için Dragos'taki Sema Hastanesi'nden önce üst solunum yolları enfeksiyonu ve sinüzüt teşhisi ile evine yollanan Serhan Şeşen, şikayetleri geçmemesi üzerine bir sonraki gün tekrar aynı hastaneye geldi.

Şeşen ailesi, oğullarının beyninde ödem ve hava olmasına rağmen tomografi çekmek yerine omurilik sıvısı alan Sema Hastanesi doktorlarının bu yönteminin beyin cerrahları tarafından eleştirildiğini öne sürdü. Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. İlyas Akdemir'in bu teşhis yöntemiyle ilgili "Menenjit teşhisinde sıvı almak gerekli" derken baba Burhan Şeşen, başhekime tepki gösterdi. Burhan Şeşen, "Sizin hastanenizin bu alandaki yetkili doktoru bana'Eğer beyin tomografisi çekilseydi bu hastalık çok olumlu bir yol izleyecekti' dedi. Bu konuda ne diyeceksiniz" diyerek hastaneden şikayetçi
olacaklarını dile getirdi.

Bunun üzerine basın toplantısında "hasta yakınları yaralı olduğu için duygusal davranıyorlar" diyen Başhekim Akdemir'e Burhan Şeşen, "Benim şu anda öfkem duygusallığımdan daha baskın beyefendi. Ben bana 'yaralı baba', 'acılı baba' denmesin diye evime gidip duşumu alıp düzgün kıyafetlerimi giyip geldim buraya. Oğluma menenjit teşhisi konduğu zaman sıradan bir vatandaş olarak iki tane beyin cerrahına gittim ve rica ettim oğluma bakmaları için; bir yerlerinden kalkmadılar" diye yanıt verdi.

'Bu kadar önemli bir olay mıydı' lafı ortamı gerdi
Toplantının başında gazeteciler, "Bu bu kadar önemli bir olay mıydı yahu" diyen Başhekim İlyas Akdemir'e söyledikleri hatırlatılınca, Akdemir toplantıyı yarıda kesti. Hastanenin bahçesinde açıklama yapan Burhan Şeşen,
"Oğlumuzu şimdi Alman Hastanesine götüreceğiz. Böyle bir hastanenin bahçesinde bile bulunmak istemiyoruz. Hangi hipokrat yemini etmiş olan insan 'bu kadar önemli miydi' der. Niçin bu basın toplantısına operasyonu yapan
bir beyin cerrahı, ya da teşhisi koyan doktor katılmadı? Bir dizi tıbbi hatayapıldı o da bu hastane de yapıldı" dedi. Şeşen, hastaneyi mahkemeye vereceklerini de söyledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.12.2008
313
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.