Magazin

Servet kaybettiren 10 film

Servet kaybettiren 10 film

Yüksek maliyetlerine rağmen gişede fiyasko yaratan bazı dev bütçeli filmler, yapımcısını büyük zarara uğrattı.

İnternet sitesi 'askmen', dev bütçesine rağmen zarar ettiği için 'astarı yüzünden pahalıya gelen' 10 filmi derledi. Listede birinciliği tüm zamanların en çok zarar eden filmi olan 'Su Dünyası-Waterworld' alırken, 'Kleopatra', 'Heaven's Gate', 'Gigli', 'Battlefield Earth' gibi yapımlar da listede yer aldı.

Sinema tarihinin yapımcısını en çok zarara uğratan 10 yapımı, bütçeleri ile elde ettikleri gişe hasılatları oranlanarak şöyle sıralandı:

1-Su Dünyası/Waterworld (1995): Kevin Reynolds'ın yönettiği, Kevin Costner'ın başrolünü üstlendiği 229 milyon dolar bütçeli film, sinema tarihinin en pahalı yapımları arasında yer alıyor. Film için dünyanın sular altında kaldığı set özel olarak kurulurken, yapımcıya servete mal oldu. Ancak film gösterime girdiğinde büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Costner'ın "gişe gemisini" batıran film, yapımcısına 86.8 milyon dolar kaybettirdi. Costner, bu filmden sonra da "Postacı" adlı yapımda rol aldı. Bu film de toplam 63 milyon dolarlık zarara uğradı.

Yayın tarihi: 28.10.2006
934
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.