Magazin

Server Tanilli'nin durumu iyi

Server Tanilli'nin durumu iyi

Araştırmacı, yazar Prof.Dr. Server Tanilli'nin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Sağ tarafında kuvvetsizlik ve konuşma kusuru şikayetiyle hastaneye kaldırılan Tanilli, 3-5 gün içinde taburcu olabilecek.

Prof.Dr. Tanilli'nin tedavisini yürüten doktorlardan nörolog Prof.Dr. Reha Tolon, hastanın dün sağ tarafında kuvvetsizlik ve konuşma kusuru şikayetleriyle İstanbul Çağlayan'daki Florence Nightingale Hastanesi'nde yoğun bakıma alındığını söyledi. Tanilli'nin anjiografisinin çekildiğini anlatan Prof.Dr. Tolon, beyindeki iki damar ile boyun damarında darlık tespit edildiğini söyledi.

İlaç tedavisi yeterli olacak
Boyun damarındaki darlığın problem yaratmadığını dile getiren Tolon, beyindeki damarlar için de özel bir müdahaleye gerek görülmediğini ve Tanilli'ye ilaç tedavisi uyguladıklarını söyledi. Prof.Dr. Tanilli'nin hızla iyileştiğini ve sağ tarafındaki güçsüzlük şikayetinin giderildiğini kaydeden Prof.Dr. Tolon, konuşma kusurunun ise iyileşme gözlense de sürdüğünü ifade etti.

3-5 gün içinde taburcu olabilecek
Prof.Dr. Tolon, Server Tanilli'nin, bugün kendi doktorlarının bulunduğu İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniği'ne nakledileceğini anlatarak, 3-5 gün içerisinde tamamen sağlığına kavuşarak taburcu olabileceğini sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 30.10.2003
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.