Magazin

'Serkisof' efsanesi dönüyor

'Serkisof' efsanesi dönüyor

TCDD, 100 yıl hediye ettiği ancak 1994'ten bu yana tasarruf nedeniyle veremediği Serkisof köstekli saatlerini bu yıl dağıtacak.

TCDD Genel Müdürlüğü, 100 yıldan fazla süredir emeklilerine verdiği köstekli Serkisof saatlerini, uzun bir aradan sonra yeniden vermeye başlıyor. 150. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan TCDD Genel Müdürlüğü, bu yıl emekli olacaklara, saatlerin yeniden verilmesini kararlaştırdı. Demiryollarında 'efsane saat' olarak nitelendirilen Serkisof'lar, tasarruf genelgesi nedeniyle 1994'ten bu yana verilemiyordu.

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, emeklilerine maddi değerinden ziyade manevi değeriyle öne çıkan lokomotif işlemeli Serkisof saatlerin maliyetinin karşılanması amacıyla sponsor da buldu. Serkisof'un Türkiye Distribütörü Alparslan Esen de, TCDD Genel Müdürlüğü ile anlaştıklarını, Rusya'ya şipariş verilen 1100 adet saatin nisan ayında teslim edileceğini açıkladı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 15.01.2006
520
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.