Magazin

Seren Serengil hastaneye kaldırıldı

Seren Serengil hastaneye kaldırıldı

Geçirdiği son hamilelikten sonra yüksek tansiyon rahatsızlığıyla mücadele eden sanatçı Seren Serengil Medistase Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastane yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, doktorların vertigo hastalığından şüphelendiği Serengil'e hastalığı ile ilgili tam teşhis yarın konulacak. Basın organlarında çıkan felç olma riskinin asılsız olduğunu vurgulayan hastane yetkilisi, çok ciddi bir durumun söz konusu olmadığını teşhis konulduktan sonra gerekli açıklamanın yapılacağını belirtti. Kardiyoloji bölümünde yattığı konusunda ise; "Seren Serengil'in kardiyoloji bölümünde yattığı bilgisi tamamen gerçek dışıdır. Serengil Medistase hastanesine yüksek tansiyon şikayetiyle gelmiş ancak tam teşhis henüz konmamıştır. Vertigo şüphesi olduğu doğrudur. Fakat kardiyoloji servisinde yattığı doğru değildir" dedi.

Vertigo hastalığı nedir?

Vertigo baş dönmesi ile gelen hareket ve denge duygusununun yitirilmesi olarak tanımlanıyor. Bazı durumlarda sadece göz kararması ile de ortaya çıkan bu hastalık nöroloji bölümüne sık başvurulan şikâyetlar arasında yer alıyor. Çoğu durumlarda kendiliğinden düzelmektetir. Ancak bazen ciddi nörolojik bir hastalığa da işaret edebiliyor. Hastalık özellikle 30-35 yaşları arasında doğurganlık döneminde olan kadınlarda görülüyor.

Yayın tarihi: 19.03.2013
563
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.