Magazin

'Şerefsizlere inanmayın'

'Şerefsizlere inanmayın'

Behzat Uygur, "Nejat Uygur öldü" yalanını internette yayan twitter adresine ateş püskürdü.

Uzun süredir tedavi görev usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur hakkında bir kez daha ortaya atılan “öldü” iddiası Behzat Uygur’u çileden çıkardı.

Haberin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından twitter hesabından bir açıklama yapan Behzat Uygur, “Babamız Nejat Uygur ile ilgili çıkan öldü haberleri asılsızdır. Bu tweeti yazmak zorunda bırakan şerefsizlere inanmayın” açıklamasına bulundu.

“Bu yalan haberi nerden nasıl duyarak neye dayanarak yazdınız? Bununla ilgili açıklama yapın!” diyen Uygur’un bu öfkesinin nedeni twitter’de bu haberi duyuran adresin özel bir hastanenin adına çok yakın olmasıydı. Ancak ortaya asılsız iddia atan hesabın ünlü hastane ile bir alakası yok.

Behzat Uygur, öfkesini dile getirip açıklama yaptıktan sonra hesabın sahte olduğunu öğrendi ve tüm takipçilerinden hesabı kapatmak için ‘spam’lemelerini istedi.

Uygur daha sonra yaptığı açıklamada da , artık ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirterek ”Babamın ölmediğini anlatmak için ne yapmamız gerekiyor. Bizlere yazıktır yapmayın sürekli üzüntü halindeyiz. Oyun sırasında bile bu haberleri alıyor hemen telaşlanıyoruz. Acaba annem bize haber vermedi mi? diye düşünüyoruz.

Bunu kasıtlı olarak yapıyorlar ve telefonlarımıza bir anda başsağlığı mesajları yağıyor. Babamı sevenleri inandırmak için, oğulları olduğumuz için her zaman bizlerin açıklama yapmasını istiyorlar. Bu durumu inandırmak için biz de açıklama yapıyoruz.

Özellikle Müslüm Gürses'in ölümünden sonra bu daha da arttı. Allah rızası için ailemize bizlere ve babama yazıktır. Bu tür haberleri yapmayın, her gün bizleri öldürüyorsunuz” dedi.

Usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur son bir kaç yıldır rahatsızlığı nedeniyle sürekli kontrol altında tutuluyor.

Bilindiği üzere, daha önce de bir çok ünlü hakkında twitter’da öldüklerine dair asılsız haberler yer almıştı.

Yayın tarihi: 11.03.2013
248
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.