Magazin

Seray Sever'den dobra açıklamalar

Seray Sever'den dobra açıklamalar

Seray Sever ile, aşklarını, ilişkilere nasıl baktığını kısaca özel hayatını konuştuk.

Kadın-erkek ilişkileriyle ilgili programlar yapıyorsunuz. Erkekler konusunda uzmanlaştınız mı? Bu konuda gerçekten uzman olduğumu düşünüyorum. 5 yıl erkek röportajları yaptım, bir de program... Erkek dünyasını dostane anlamda çözdüğümü düşünüyorum.

Neyi çözdünüz mesela?
Erkekler kadının 1. gün teslim olmasını istemiyor. Öyle bir onlarda tat bırakmıyor. Hiçbir erkek birinci gün birlikte olduğu kadını hayatında uzun süreli tutmuyor. Gizemli bir kadının cazibesi olduğuna inanıyorum. Çünkü erkekler ilk gün birlikte olduğu kadından hevesini alır ve arkasını dönüp gider. Sadece erkek değil kadın da bu duruma saygı duymaz.

Sizce ten temassız flört dönemi ne kadar olmalı?
Bu konularda çok tutucuyum. Benim ilk birlikte olduğum erkek eşim. Bakirelik kavramı o zaman çok önemliydi. Ben çok tutucu bir ailede yetiştim. Benim için bir ilişkide ilk 3 ay flört olmak zorunda.

Bütün ilişkilerinizde böyle mi oldu?
Hayatıma çok fazla sayıda erkek girmedi. 21 yaşında evlendim. İlişkilerimde genelde ruhsal paylaşım önemlidir. Bütün ilişkilerimde ilk 3 ay kesinlikle flört ediyorum, o erkeği test ediyorum. O konuda gerçekten çok tutucuyum. 3 ay boyunca bedensel bir şey değil ruhsal bir şeyler yaşıyorum.

Bu konularda aileniz size özellikle neyi empoze etti?
Ben 18 yaşına kadar arkadaş doğum günlerine gidemedim. Dışarıda da kalamadım. Hala bile birisiyle aynı eve gireceksem kesinlikle o insanla evlenmem gerektiğini düşünüyorum. Ama ben bunlara namus meselesi olarak bakmıyorum.

Nedir bu sizce?
Artık ilişkileri yozlaştırıyorlar. Etrafımda Türk aile yapısının çatırdadığını görüyorum. Her şeye bu kadar çabuk ulaşıldığı için her şey basitleşiyor.

Mehmet Ali Erbil de "şimdiki gazozlar kolay açılıyor" demiş..
Kesinlikle ben de onun gibi düşünüyorum. Her şey artık çok rahat. Ben biraz daha kadınların ilişki yaşayacakları insanı tanıması gerektiğini düşünüyorum. Önce ruhlar kaynaşmalı sonra ten teması olmalı.

Kürşat Başar ile 5 yıl nişanlı kaldınız. Keşke evlenseydik diyor musun?
Yok hiç öyle bir şey demiyorum çünkü isteseydim evlenirdim. Ben biten hiçbir ilişkimden bittiği için pişman değilim. Arkamda bıraktığım erkek benden daha çok acı çekmiştir. Çünkü ilişki elimdeyken kıymetini bilmişimdir ama erkek ilişki bittikten sonra kıymetimi anlamıştır.

Sizi kolay unutamıyorlar mı?
Ayrıldığım hiçbir insanın beni unutuğunu sanmıyorum. Çünkü ben gerçekten her anlamda çok iyi bir insanım. Ben erkek olsam kendimi kaçırmazdım. Onlarda akıllıysa kaçırmazlardı. Beni kaçıran erkek eşekliğine doymasın.

Sonrasında pişmanlık duyduğunuz bir ilişkiniz?
Hayatıma giren sadece bir erkekten pişman oldum. "Hata yaptım, keşke hayatıma girmeseydi" dediğim bir erkek oldu. Birbirimize uymayan tiplerdik. Onunla da 3 aylık flört dönemi yaşadım ama kötü bir dönemde olduğum için yanılgıya düştüm.

Hiç evlenme teklifi aldınız mı?
Son ilişkime kadar hepsi benimle evlenmek istedi. Bu da benim tutucu tarafımdan kaynaklanıyor olabilir, bir şeyleri hızlandırmamdan dolayı olabilir.
(Vatan)
Yayın tarihi: 09.11.2007
475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.