Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şentürk rekora koşuyor!

Şentürk rekora koşuyor!

Otomobile tek başına binen görme engelli şarkıcı, yeni denemesinde rekor hız yaptı.

Metin Şentürk, rekor denemesine de 270 kilometreyi gördü, "Bu süratle asfalt ağlıyor" diyerek espri yaptı.

Görme engelli şarkıcı Metin Şentürk, dün tek başına bindiği ay-yıldızlı mavi Ferrari F430 model otomobille hızını 270'e çıkardı. Geçen hafta cuma günü aynı model ay-yıldızlı kırmızı otomobille 240 kilometre hız yapan Şentürk, dünya rekorunu kıracağını söyledi.

Şarkıcı, "Rekora iki adımımız kaldı. Pilot Volkan Işık, yönetiminde çalışmalarımı yapıyorum. Arkadan beni takip eden arabada Volkan Işık hocamın beni telsiz komutlarıyla yönlendirmesiyle bu sürüşümü gerçekleştiriyorum. Pistte ben ve canavar gibi araba yalnızız. Bu kadar süratimle neredeyse asfalt ağlıyor. Bu rekoru ülkemize hediye etmeyi yürekten istiyorum. Herkesin hayır duasını istiyorum. Bu bir oyun değildir, içinde sosyal mesajım vardır" diye konuştu.

22 kişilik ekiple hız çalışmalarını sürdüren Şentürk'ü yalnız bırakmayan pilot Volkan Işık "Hız denemesi için her şey gayet güzel gidiyor. Metin'in hisleri gayet iyi. Onu rahatlatmak için ilk sürüşünde yanında oturuyordum. Daha sonra süratimizi arttırdık. Ben arkadaki otomobille onu takip ettim. Metin tek başına telsiz komutlarıyla 270 kilometre hız yaptı. Bu oldukça önemli bir rakam. Ancak biraz daha süratimizi artıracağız ve rekora koşacağız" dedi.

Kahkahası telsize yansıdı

Rekor denemesi sırasında 270 kilometreye ulaşan Metin Şentürk'ün kahkahası telsiz anonslarına yansıdı. Şentürk, görme engelli İngiliz Mike Newman'a ait 284 kilometre hızı geçeceğini ve rekoru Türk milletine hediye edeceğini söyledi. Rekor sürüş denemesi cuma günü yapılacak.
173
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.