Magazin

Şenay Yüzbaşıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Şenay Yüzbaşıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

'Sev Kardeşim' şarkısıyla adını milyonlara duyuran sanatçı Şenay Yüzbaşıoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Şenay Yüzbaşıoğlu

Cenazeden Yüzbaşıoğlu'nun kız kardeşi Şaziye Çataloğlu, kız kardeşinin ihmal edilmiş bir sanatçı olduğunu söyledi.

"Sev Kardeşim" şarkısıyla milyonların kalbine tahta kuran, 61 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Şenay Yüzbaşıoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü sanatçı için Dolmabahçe Camii'nde öğle namazına müteakiben cenaze namazı düzenlendi. Cenaze törenine sanatçının ailesi, sevenleri ve sanatçı dostları katıldı.

Hayli üzgün olduğu görülen sanatçının erkek kardeşi Halil İbrahim Ekiz, "Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin" dedi.

Sanatçıyı son yolculuğunda yalnız bırakmayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Sev Kardeşim'e bugün hala ihityaç var. Keşke bugün de o şarkıları söyleyebilsek. Türkiye'nin her tarafında sev kardeşim diyebilsek. Biz 1977 yılında sevgili Şenay'ın sev kardeşim şarkısındaki sözlere siyaseten layık olabilseydik, Türkiye bugün çok başka bir noktada olurdu. Ben bugün Türkiye'ye diyorum ki, sev kardeşim. Din, dil, kültür farkı gözetmeden gelin birbirimizi sevelim. Bize unutulmayacak sözler bıraktı" dedi.

KIZ KARDEŞ ŞAZİYE ÇATALOĞLU: "ŞENAY İHMAL EDİLMİŞ BİR SANATÇIDIR"
Şenay Yüzbaşıoğlu'nun kız kardeşi Şaziye Çataloğlu, kardeşinin gereken ilgiyi görmediğini belirterek, "Şenay ihmal edilmiş bir sanatçıdır. Son derece zarif, son derece duygulu, felsefi düşünen, insanları çık seven insandı. Ben düşünüyorum ki, Türkiye'de sanata ve sanatçıya hakikaten hiç değer verilmiyor. Bütün sanatçılar adeta terk edilmiş birer evlat gibiler" diye konuştu.

Sezer Cumhur Önal ise, "Tıklım tıklım Taksim Meydanı'nı şarkısıyla ayağa kaldırıyordu.Toplumun karşısına umut dolu şarkılarla çıktı. Önemliydi, değerliydi" dedi. Sanatçının cenazesi defnedilmek üzere Ayazağa Mezarlığı'na götürüldü.

(Sabah)

Yayın tarihi: 05.01.2013
1339
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.