Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Senar'dan 'azarlar' dinlediniz!

Senar'dan 'azarlar' dinlediniz!

88 yaşında sahnede büyük bir canlılıkla şarkılarını söyleyen Müzeyyen Senar, sanatçılardan ışıkçıya, basın mensuplarından müzisyenlere kadar çevresindeki herkesi azarladı. Yaptığı çıkışlarla da konserine renk kattı!

Kulüp Rakı'nın düzenlediği "Taş Plak Geceleri" kapsamında İstanbul'da Sepetçiler Kasrı'nda sahneye çıkan 88 yaşındaki Müzeyyen Senar, söylediği şarkılar kadar yaptığı çıkışlarla da geceye damgasını vurdu.

Coşkun Erdem yönetimindeki ustalardan oluşan saz heyeti, sahnede fasıl icra ederken arka planda ise gecenin solisti Müzeyyen Senar ile gecenin "ağır top"u Bülent Ersoy arasında klasik "solist savaşı" vardı.

Ersoy, Senar sahneye çıkmadan önce konser alanına gelmemekte ısrar etti. Senar da, "O gelsin öyle çıkayım. Ben sahnedeyken içeri girip ilgi odağı olmasını istemiyorum" dedi ama ilk raundu kazanan Ersoy oldu!

'Bülent, bir daha yapma'
Hayranları, saat 22.45'te sahneye çıkan Senar'ı ayakta alkışladı. Müzeyyen Senar, kendisi sahneye çıktıktan 10 dakika sonra konser alanına gelen Ersoy'u görünce verdi veriştirdi. Senar, "Bülent, niye ben böyle sahnedeyken geliyorsun. Ben Müzeyyen Senar'ım, yapma böyle. Bunu mahsus yapıyorsun" diye azarladı.

Sunucu Mustafa Yolaşan'ın "Bülent Ersoy sizi hepimizden çok sevdiğini söylüyor, onu affettiniz mi?" sorusuna Senar şu karşılığı verdi: "Hayır affetmedim. Bir daha yapmaması lazım."

'Çekilin, beni görsünler'
Senar, sahne önünde kendisini görüntüleyen basın ordusunu, "Tamam çekilin de insanlar beni, ben de insanları göreyim", ışıkçıyı da, "Halkı görmem lazım. Yak ışıkları. Bakayım kim var masalarda" diye azarladı.

Müzeyyen Senar'ın alaturka eserleri potpuri şeklinde yorumladığı gecede sıra, kendisini dinlemeye gelen şarkıcıları sahneye davet edip birlikte şarkı söylemelerine geldiğinde ilk konuk Levent Yüksel'di. Senar, Yüksel'i, "Tarkan konserlerinde alaturka okuyor, sen de oku" diyerek yerine gönderdi.

'Ne vedası!'
Senar, Yolaşan'ın sahneye davet ettiği Adnan Şenses'e de, "Bağırmadan bir şarkı söyle" dedi.
"Kulüp Rakı Taş Plak Geceleri"nin ilkinde para almadan 3-4 şarkı söylemek için sözleştiğini ama anlaşmayı yapan Coşkun Erdem'in "Veda konseri" diye işleri karıştırdığını vurgulayan Senar, "Bu jübile gecesi falan değil. Jübilemi üç sene önce Harbiye Açıkhava'da yaptım. Buraya 3-4 şarkı söylemeye geldim ama -Konser için Senar adına 35 bin YTL aldığı söylenen Coşkun Erdem'i kastederek - beni sırtımdan vurdu" diye konuştu.

'Arap Safiye gel buraya'
Bülent Ersoy'a, "Gel bakayım buraya. Mecbursun gel. Arap Safiye gel" diye takılan Senar, Ersoy'a bu kez de yüzüne düşen saçları nedeniyle kızdı: "Saçaklı, bu ne? At arkaya da yüzün görülsün. Bodrum'da seni aradım. 'Hoş geldin' dedim. 'Buradayım' dedim, beni aramadın."

Bülent Ersoy, "Nöbetçi eczane gibi oturma, konuş" dediği Senar'ın kızı Feraye'yi de şahit gösterip kendini temize çıkardı ama Senar'ın aklı Ersoy'un saçlarındaydı! Ersoy, Coşkun Erdem'le konuşurken şarkıcının beline kadar dökülen saçlarını elleyen Senar sordu: "Kız bunlar takma mı?"

Akrabalara torpil!
Levent Yüksel, Mediha Şen Sancakoğlu, Adnan Şenses'e birer şarkı söyleten Senar, büyük torunu Murat Senar'a ise 'torpil yapıp' üç şarkı okuttu. Şarkı aralarında rakı kadehini havada döndürüp fondip yapmayı ihmal etmeyen Senar, gecenin finalini ise kızı Feraye ile "Çökertme" ve "Feraye"nin içinde yer aldığı potpuriyle yaptı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 07.09.2006
641
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.