Magazin

Senar'a ilk destek Sibel Can'dan

Senar'a ilk destek Sibel Can'dan

Vatan yazarı Aydın Ayaydın'ın, tekerlekli sandalyeye mahkum olan Müzeyyen Senar'ı Bodrum'daki evinde ziyaret edip, onun yaşadığı sıkıntıları kaleme alması sanat dünyasını da harekete geçirdi.

Sanatçıların vefasızlığından yakınan Senar'a ilk destek Sibel Can'dan geldi. 1 Ağustos'ta Bodrum Antik Tiyatro'da Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün organize ettiği konserde sahne alacak olan Sibel Can bunun karşılığında hiçbir ücret almayacak. Konserden elde edilecek tüm gelir ise Müzeyyen Senar'a bağışlanacak. O gece Senar'a ait bir elbiseyle sahneye çıkacağını söyleyen Can "Onun şarkılarını okuyacağım. Senar'ın kızı Feraye ile de düet yapmayı düşünüyorum" dedi. Senar'ın rahatsızlığını duyar duymaz Bodrum'a giden Mustafa Sarıgül ise "Atatürk ile aynı sofrada oturmuş, eski sanatçımızdan söz ediyoruz. Bir sanatçıya devlet sanatçısı ödülünü vermek çok büyük bir şeydir ama bundan sonra onların yaşantısı da bizi ilgilendirir. 1 Ağustos akşamı Bodrum Antik Tiyatro'da Cumhurıyet kızına bir gece düzenlenecek. Bu gece vefa, minnet ve sükran gecesi olacak" sözleriyle duygularını dile getirdi. Ünlü sanatçı Senar'ın kızı Feraye Senar ise "Annem çok heyecanlı. Sağlık durumuna göre belki konsere o da gelecek" dedi.

(Vatan)
Yayın tarihi: 01.07.2009
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.