Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Selda Bağcan Muro'dan şikayetçi

Selda Bağcan Muro'dan şikayetçi

Selda Bağcan, seslendirdiği "Üşür Ölüm Bile" şarkısının "Muro" filminde izinsiz kullanıldığı iddiasıyla Pana Film'den şikayetçi oldu.

Selda Bağcan, savcılığa sunduğu dilekçede Pana Film'e ihtarname göndermesine rağmen sonuç alamadığını belirterek, film şirketi hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde soruşturma yapılmasını istedi. Avukatı aracılığıyla Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Bağcan, müzik eserlerinin kullanılabilmesi için hak sahiplerinden izin alınması gerektiğini hatırlatarak, şarkısının "Muro" filminde izinsiz yayınlandığını geçtiğimiz nisan ayında öğrendiğini ifade etti.

Bunun üzerine Pana Film yetkilileriyle irtibata geçtiğini belirten Bağcan, hukuka aykırı sonuçların şirket yetkilileri tarafından en kısa zamanda giderilmesini talep ettiğini söyledi. Bu yönde bir ihtarnameyi İstanbul 16'ncı Noterliği aracılığıyla Pana Film'e gönderdiğini dile getiren Bağcan, tüm çabalarına rağmen bir sonuç alamadığını, film şirketinin anlaşmaya yanaşmadığını ifade etti.
(Milliyet)
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.