Magazin

Seksi ünlülerin 'aşk' tartışması

Seksi ünlülerin 'aşk' tartışması

Nil Karaibrahimgil'in "Tek Taşımı Kendim Aldım" adlı yeni albümündeki bir şarkı, ünlü kadınlar arasında tartışma yarattı.

Güzellerin çarpıcı fotoları sağda

"Pırlanta" adlı şarkısı için "Bu şarkı tüm özgür kızların yeni marşı olacak. Ekonomik özgürlüğü olan kadınlar pırlantalarını kendileri alır, erkeklerden aşktan başka şey beklemezler. Erkekler açısından da daha ekonomiktirler" diyen sanatçının bu sözlerine, birçok ünlü güzel hak verdi. Ancak Aysu Baceoğlu "Tek taş her kadını cezbeder ve bir erkeğin almasının anlamı başkadır" dedi.

Nil Karaibrahimgil, "Ekonomik özgürlüğü olan kadınlar pırlantalarını kendileri alır, sağ ellerine takarlar. Erkeklerden aşktan başka şey beklemezler. Bu kadınlar erkeklerden ev, araba, yat ve kat yerine; ilgi, sevgi, aşk ve zaman bekler. Erkekler açısından da daha ekonomiktirler" diyor. Peki diğer ünlü kadınlar onun bu düşüncesine katılıyor mu dersiniz?

TUĞBA ÖZAY
Fantezisi olayım yeter
Erkeğin maddi durumu çok iyi de olsa, bu sadece kendisini bağlar, beni ilgilendirmez. Asla bana bir katkısı olsun diye düşünmem. Aksine benim ona katkım olabilir. Bugüne kadar hiçbir erkekten maddi değeri büyük hediyeler almadım. Elbette küçük sürprizler ilişkiyi taze tutar ama bunlar karşılıklıdır. Bana bir sürpriz yapılsa, ben ona bin taneyle karşılık veririm. Bir erkekten öncelikle saygı beklerim. Bana saygı duyması çok önemli. Saygının yanında beni kaybetmekten korkmalı, bana delice bir aşkla bağlı olmalı. Günün her saati damarlarında akan kanda olmak ve tüm hücrelerine yayılmak isterim. Onun fantezisi olayım yeter.

YELİZ YEŞİLMEN
Manevi destek versin yeter
Bugüne kadar yaşamış olduğum hiçbir birliktelik maddiyata dayanmadı. Sadece ev ve araba aldırmakla kalmayıp, sevgilisine albüm yaptıranlar da çıktı. Ben böyle bir şey yaşamadım. Çünkü öylesi gerçek aşk olamaz. Kimsenin parasıyla beni satın almasına izin vermem. Sanırım Nil Karaibrahimgil gibi özgür bir kızım. Benim bir erkekten en büyük beklentim sevgi ve manevi destektir. Eğer manevi anlamda destek veremiyorsa, çok zengin bile olsa o kişiyle yapamam. Birlikte olacağım insanın bana güvenmesi, özgürlüğümü kısıtlamaması, ilgi, sevgi ve saygı göstermesi yeterli.

AYSU BAÇEOĞLU
Tek taş tüm kadınları cezbeder
Bence sadece aşk ve ilgi yeterli değil. Kadınlar özellikle özel günlerinde sürprizler bekler. Tek taş ise her kadını cezbeder. Çünkü erkeğin bir kadına tek taş almasının özel bir anlamı vardır; bu bir çeşit evlenme teklifidir. Ben de gidip kendime tek taş yüzük alabilirim ama erkek arkadaşımın aldığı tek taşın anlamı başka olur. Tabii tek taştan önce olmazsa olmazlar var. Mesela sadakat. Ayrıca sevdiğim dürüst olmalı, bana prenses gibi davranmalı, bebek gibi sevmeli. Özel günleri de unutmamalı.

ECE GÜRSEL
Aşk her zorluğun üstesinden gelir
Bir ilişkide aşk ve ilgi yeterli. Tabii ki kimseye muhtaç olmadan evini geçindirecek kadar maddi gücü olmalı, ama yatları, katları, çok büyük parası olması şart değil. Aşk, paradan önemli. O olduğu zaman bütün zorluklar aşılır gibi geliyor bana. Ben asla materyalist bir insan olmadım zaten. Öyle olsa şimdiye kadar evlerdim, arabalarım olurdu. Erkekten tek beklentim saygılı olması ve bana huzur vermesi. Ve tabii ki aşk...

TUĞBA ALTINTOP
Saygı ve anlayış şart
Birliktelikte aşk, sadakat, sevgi, ilgi ve saygı mutlaka olmak zorunda. Bunlar olduktan sonra sevdiğim takıyı kendime alır, yine mutlu olurum ben. Ekonomik özgürlüğünü kazanmış bir kadın, her istediğini yapabilir, her istediğini alabilir. Benim erkekten beklediğim şeyler, kadına saygılı ve anlayışlı olması... Belki o zaman boşanmalar da azalır.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 05.05.2006
502
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.