Magazin

Seks uyuşturucu gibi bağımlılık yapıyor

Seks uyuşturucu gibi bağımlılık yapıyor

İtalya'da yapılan bir araştırma, seksin uyuşturucu gibi bağımlılık yarattığını ve seks bağımlısı insanların tehlikeli olabileceğini ortaya çıkardı.

İtalyan Seksoloji Araştırma Merkezi'nin yaşları 18 ile 50 arasında değişen 200 kişi arasında yaptığı bir araştırmaya göre, İtalyanların yüzde 5.7'si seks bağımlısı çıktı. İtalyan erkeklerin yüzde 4.2'si, kadınların yüzde 1.5'i ilk gördüğü insana cinsel ilişkide bulunacak denli sekse düşkün.

Seksoloji Araştırma Merkezi'nin Başkanı Dr. Franco Avenia, ''Seks bağımlısı olanlar, engel tanımaz ve amaçlarına ulaşmak için cinayet bile işleyebilir. Seks manyakları günümüzde tehlikeli olmaya başladılar. Kriz anlarında ne yaptıklarını bilmiyor ve hatırlamıyorlar'' diye konuştu.

Bu tür insanların psikolojik tedavi görmesi gerektiğini savunan Dr. Franco Avenia, genelde saldırgan olan seks bağımlılarının toplum için tehlikeli olduğunu da sözlerine ekledi.

Hollywood'un ünlü aktörü Michael Douglas, Sharon Stone'la başrolünü paylaştığı ve 1990'lı yılların başında tüm dünyada büyük yankı yaratıp muhafazakarların tepkisini çeken ''Temel İçgüdü'' filminden sonra ''seks bağımlısı'' olduğunu itiraf etmişti. Ünlü aktör, bu konuda tedavi de görmüştü. Pop müziğin dünyaca ünlü ismi Christina Aguilera da geçtiğimiz günlerde seks bağımlısı olduğunu söylemişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 02.11.2003
437
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.