Magazin

Seks işçiliğine sürükleniyoruz

Seks işçiliğine sürükleniyoruz

Kadın sorunlarını toplumsal alanda görünür kılmak için 12 Temmuzda Konya'da buluşan ve kendilerine ''Kadın Ulaklar'' adını veren kadın temsilcileri, bu kez Adana'da toplandı. Kadınlar, sadece emeklerinin değil cinselliklerinin de sömürülerek seks işçiliğine sürüklendiklerini söyledi.

"Kadınlar Birbirine Doğru Yürüyor Kampanyası''nın sonuçlanması nedeniyle Adana'da biraraya gelen temsilcileri, 6 Temmuz'da başlayan ve Konya'da sonuçlanan yolculuklarında kadınların sorunlarıyla ilgili verdikleri mektupları okuyarak hazırladıkları "Kadın Sorunları Bildirgesi"ni açıkladılar. Çok sayıda kadının da katıldığı toplantıda basın açıklamasını okuyan Adana temsilcisi eczacı Aysel Kılıç, kadınların binlerce yıldır ezilip sömürüldüğünü söyledi:

"Çoğu zaman kararını bile kendi irademizle alamadığımız evliliklere mahkumuz. Evlilik ilişkilerine sevgisizlik, kıskançlık, güvensizlik, baskı ve şiddet hakim. Başka kadınlarla kıyaslanıyoruz, aşağılanıyoruz, hakarete uğruyoruz, dışlanıyoruz, pasifleştiriliyoruz, sömürülüyoruz, susturuluyoruz, kapatılıyoruz, tacize ve tecavüze uğruyoruz. Dayak yiyoruz, intihara sürükleniyoruz, öldürülüyoruz... Yoğun olarak cinsel tacize uğruyoruz. Bedenimizden başka sermayemiz kalmadığı için seks işçiliğine sürükleniyoruz."

(DHA)
Yayın tarihi: 23.09.2002
412
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.