Magazin

Sekiz yıl sonra podyumda

Sekiz yıl sonra podyumda

Podyumların deneyimli mankenlerinden Merve İldeniz 8 yıl aradan sonra meslek kariyerinin en anlamlı defilelerinden birine çıktı.

Aralarında eşi Serdar Önal'ın da bulunduğu böbrek hastaları yararı için tekrar podyuma dönen İldeniz defilede duygu dolu dakikalar yaşadı.Bu güne dek eşi istemediği için bu durumun gazetelere yansımadığını anlatan İldeniz 'Serdar'da diabet olduğu için onunda böbrek kaybı var. O da organ nakli olacak. Bir hayat vermekten daha mutlu ne olabilir. İnsanlar zekat vereceğine böbreğini versin. Biz çok şanslıyız. Serdar'ın annesi ile benim hem kan grubum, hem de dokularımız tuttu. Doktor annesini tercih etti. Her ihtimale karşı benim böbreğim Serdar için yedek tutuluyor. Önemli olan bizim durumuz değil. 8 yıldır organ bekleyen çocuklar var. İnsanlar böbreklerinden birini verirlerse hayatları tehlikede sanıyorlar. Halbuki tek böbrekle yaşayan bir sürü insan var' diye konuştu.

Mankenliği bıraktıktan sonra Bodrum'da yaşamaya başlayan İldeniz, yakın zamanda bungalov evlerden oluşan bir tatil köyü projesini hayata geçirmek istediğini de sözlerine ekleyerek 'Bodrum'da 22 dönüm yer aldık. Bungalovlardan oluşan böyle çok şirin bir tatil köyü yapacağız. Hem hayvancılık hem de ekolojik tarım yapacağım' diye konuştu.

KALBİNDE ANNESİYLE BABASI VAR
Defileye beyaz gelinlikler içinde çıkan siyahi manken Best Model Of the World 2005 birincisi Tuğçe Güder, şimdilik aşka ayıracak vaktinin olmadığından şikayetçi. Henüz kalbinin boş olduğunu anlatan güzel manken 'Etrafımda çok çapkın erkek var ama şimdilik bana annem ve babamın sevgisi yetiyor. Bir zamanlar lise yıllarında bir arkadaşıma aşıktım. Platonik bir aşk oldu benim için hiç açılamamıştım ona. Ben zor aşık olurum. Defileler haricinde çocuk esirgeme kurumları için çalışıyorum' diye konuştu.

G.O.R.A'daki rolü için Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri aldığını belirten Tuğçe Güder "Siyahi olmamdan dolayı bana uygun bir rol olursa kabul ederim. Çünkü Türkiye'de beyaz bir ailenin kızını oynamam çok zor. Ben zaten oyuncu değil, mankenim. Eğer teklif gelirse kıyısından köşesinden elimden geldiğince rolümü oynarım' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.04.2006
304
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.