Magazin

Seki AİHM'ye gidiyor

Seki AİHM'ye gidiyor

Uyuşturucu kullanmak ve temin etmek suçundan tutuklanan şarkıcı Deniz Seki'nin avukatları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuruyor.

Güncellenme tarihi:
Avukatlar Naim Karakaya ile Filiz Kayalı, Seki'nin, duruşmasının başlayacağı 1 Ekim'e kadar hapiste kalmasının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ndeki "Makul sürede yargılanma hakkı"na uymadığını söylediler. FOTO GALERİ Bakırköy ve Çocuk Tutukevi'nde yatan Seki'nin avukatları Filiz Kayalı ile Naim Karakaya, 19 sanıklı davada sadece Seki ile şoförü Mecit Çam'ın 'bireysel ticaret'le itham edildiklerini de ifade etti. Karakaya, "Örgütlü davalar eski DGM'ler olan özel görevli ağır cezalarda görülüyor. Bu mahkemeler iş yükü ve yoğunluğu nedeniyle duruşma tarihini çok sonraya veriyorlar ve sanıklar bu yüzden mağdur oluyor. Bu sadece Seki'nin sorunu değil" dedi. Bu arada Seki'nin cezaevinde kriz geçirdiği, hastaneye kaldırıldığı yönündeki haberlerin gerçek olmadığını belirten Karakaya, "Durumu gayet iyi. Voleybol oynuyor. Kilo verdi; daha da güzelleşti. Koğuşunun gönül ablası oldu. Herkesin derdini dinliyor" dedi. (Hürriyet)
Yayın tarihi: 16.06.2009
379
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.